– Nadam se da ću izdržati raditi još koju godinu. Dvije i pol godine imam do pune mirovine, odnosno 40 godina staža, ali ako bude trebalo, radit ću i dalje bude li me služilo zdravlje i pamet. Nemam srca ostaviti ovaj jad i čemer slavonski, to je sve starija populacija – govori dr. Željka Perić, liječnica obiteljske medicine iz Zdenaca.
Uvjete za prijevremenu mirovinu stekla je 2010., no zbog manjka liječnika u dogovoru s Domom zdravlja Virovitičko-podravske županije nastavila je raditi u istoj ordinaciji, ali ne više kao privatnica u zakupu, već kao domska liječnica. I njoj je to odgovaralo zbog zdravstvenih razloga – morala je na operaciju i jednomjesečno bolovanje, a to kao koncesionar ne bi mogla jer ne bi imala zamjenu pa bi pacijenti ostali bez doktora za to vrijeme.
U Hrvatskoj liječnici s navršenih 65 godina života u pravilu idu u mirovinu. To je u nesuglasju s nedostatkom liječnika i potrebama, ali vrlo često i njihovim psihofizičkim mogućnostima te stručnošću koje imaju nakon dugotrajnog usavršavanja i iskustva, toliko važnog za edukaciju novih generacija.
>>Cijelu priču pročitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista od subote ili u našem e-izdanju
U današnjem broju donosimo i sljedeće teme:
>>Investitori vraćaju povjerenje u Agrokor
>>Goran Aleksić: Plenković obećao pomoć štedišama
>>Vilko Klasan: Ne možemo biti po strani. U svijetu se svake sekunde dogodi milijarda cyber napada
>>Velika obljetnica: 700 brojeva kultnog subotnjeg političkog priloga Obzor
Nije greška liječnike sa 65 godina starosti slati u mirovinu, dok zakon tako propisuje. Pogrešno je kad se liječnici profesionalno bave politikom, i postavljaju na funkcije koje ne zahtijevaju njihovu kvalifikaciju. To je dokaz, da biti političar je unosnije nego biti liječnik.