ISTRAŽIVANJE POKAZALO

Novo oružje u borbi protiv koronavirusa: Tekućina koju gotovo svi imaju može uništiti virus?

Foto: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL
Sve više Međimuraca testira se na covid-19
Foto: Jurica Galoic/PIXSELL
Zagreb: Od ranog jutra velike gužve za testiranje na Velesajmu
Foto: Jurica Galoic/PIXSELL
Zagreb: Od ranog jutra velike gužve za testiranje na Velesajmu
Foto: Jurica Galoic/PIXSELL
Zagreb: Od ranog jutra velike gužve za testiranje na Velesajmu
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Zagreb: Drive-in testiranje na koronavirus u NZJZ Andrija Štampar
18.11.2020.
u 16:01
Navedena studija tek treba proći proces znanstvenog recenziranja, no ona podržava rezultate studije objavljene proteklog tjedna u kojoj je isto tako otkriveno da su tekućine za ispiranje usta s CPC-om učinkovite u smanjivanju virusnog opterećenja.
Pogledaj originalni članak

Prema znanstvenom istraživanju koje je provedeno u laboratoriju na Sveučilištu Cardiff i koje je napravljeno prije početka kliničkih testiranja, kupovna tekućina za ispiranje usta koja sadrži najmanje 0,07 posto cetilpiridinium-klorida (CPC) pokazuje obećavajuće znakove u borbi protiv novog koronavirusa.

Kliničkim testiranjem, koje se tek treba provesti, želi se otkriti može li se korištenjem tekućine za ispiranje usta smanjiti razina virusa u slini zaraženog pacijenta, piše Zimo.

Navedena studija tek treba proći proces znanstvenog recenziranja, no ona podržava rezultate studije objavljene proteklog tjedna u kojoj je isto tako otkriveno da su tekućine za ispiranje usta s CPC-om u sebi učinkovite u smanjivanju virusnog opterećenja.

Test koji su proveli znanstvenici Sveučilišta Cardiff u laboratoriju oponašao je uvjete kakvi se nalaze u nazoorofarinksu (nosnoj i oralnoj šupljini) osobe, a korištena je tekućina za ispiranje usta marke Dentyl.

Iduća su na redu klinička testiranja u kojima će se vidjeti koliko je tekućina za ispiranje usta učinkovita u smanjivanju virusnog opterećenja unutar sline COVID pacijenata u Sveučilišnoj bolnici Wales u Cardiffu. Rezultati tih testiranja bit će objavljeni početkom 2021. godine. Klinička testiranja trajat će ukupno 12 tjedana.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 17

VE
vedranozretic
16:30 18.11.2020.

A zašto ne rakija? Za one "finije", whiskey?

Avatar @proma-trač
@proma-trač
18:45 18.11.2020.

Više sam puta ovdje ponavljao da Chlordioxid (CDL) ubija sve vrste bakterija i virusa, bez ikakvih nuspojava ako se propisano upotrebljava. Govorim iz vlastitog iskustva. Ne samo da je jeftin, problem je i što se ne može patentirati, pa ne samo da ga ne preporučuju nego ga lažima najgore ocrnjuju. Probajte i uvjeriti ćete se.

ST
stefj
17:03 18.11.2020.

E to, stalno pljosku uz sebe. Što više cugaš to ćeš manje ljudi zaraziti, još jedino da policija toliko ne gnjavi s tim promilima...