DAN ŠKOLE

Obilježeno 125 godina vukovarske Gimnazije, došao i Pavao Pavličić

Foto: Branimir Bradarić
Vukovar
Foto: Branimir Bradarić
Vukovar
Foto: Branimir Bradarić
Vukovar
Foto: Branimir Bradarić
Vukovar
15.04.2016.
u 15:06
"Uvijek je lijepo ponovno posjetiti Gimnaziju i prisjetiti se dana provedenih ovdje"
Pogledaj originalni članak

Okupljanjem nekadašnjih gimnazijalaca, prigodnih programom, priredbom i radionicama za učenike danas je Gimnazija Vukovara obilježila Dan škole te je tom prilikom upriličen i Dan otvorenih vrata. Bila je to i svojevrsno obilježavanje 125 godina ove prepoznatljive obrazovne ustanove u Vukovaru.

- Posebno smo sretni što su nas povodom Dana škole posjetili brojni naši stariji gimnazijalci. Bila je ovo prilika da se prisjete nekadašnjih gimnazijskih dana ali i vide kako Gimnazija izgleda danas, rekao je ravnatelj vukovarske Gimnazije Davor Šijanović podsjećajući kako učenici ove škole iz godine u godinu ostvaruju zapažene uspjehe na raznim natjecanjima.  

Ovim povodom u predvorju škole otvorena je izložba pod nazivom „Od male realke do e-škole“, a koja kroz fotografije prikazuje 125 godina postojanja ove škole. Među uzvanicima bio je i akademik Pavao Pavličić koji je u Gimnaziju Vukovar krenuo 1961. godine.  

- Uvijek je lijepo ponovno posjetiti Gimnaziju i prisjetiti se dana provedenih ovdje. To je za mene središnje mjesto i kao takvu je pamtim. Te godine su za sve nas iznimno bitne, a s osobama koje tada upoznamo ostajemo do kraja života vezani, rekao je Pavličić dodajući kako je događaje iz gimnazijskih dana koristio i u svojim književnim djelima.   

Gimnazija danas ima 370 učenika u nastavama na hrvatskom i srpskom jeziku. Uz Pavličića među poznatijim vukovarskim gimnazijalcima su Vladimir Filakovac, Branko Crlenjak, Krešimir i Vinko Zidarić, Branka Šulc, Ljiljana Gehrecke, Damir Bićanić…

>> Odbor za ljudska prava šalje Statut grada Vukovara na ocjenu ustavnosti

>> Muzej Vukovar dobitnik iznimnog priznanja u Europi

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.