NEVOLJE

Oblak pepela iz Čilea zaustavio zračni promet nad Australijom

Oblak pepela iz Čilea zaustavio zračni promet nad Australijom
21.06.2011.
u 16:22
Problem je što je oblak vulkanskog pepela prenisko da bi avioni letjeli ispod njega
Pogledaj originalni članak

Putnici na sydneyskom aerodromu nisu mogli poletjeti zbog oblaka vulkanskog pepela iz Čilea koji je blokirao zračni promet nad Australijom. U dvije glavne australske zračne luke danima nije mogao biti uspostavljen promet zbog oblaka pepela iz čileanskog vulkana, koji je prekrio jug Australije. Zrakoplovne kompanije Qantas i Virgin otkazale su sve letove u Sydney i Melbourne te iz njih, a zatvoreni su i aerodromi u  Adelaideu i Canberri.

Problem je što je oblak vulkanskog pepela prenisko da bi avioni letjeli ispod njega. Pepeo je, naime, na visini između šest i 13 kilometara.

Svjetski dan bubrega

Ova bolest godišnje pogađa više od 850 milijuna ljudi, simptomi su nespecifični, a ključ je prevencija

Svake godine, drugog četvrtka u ožujku, obilježava se Svjetski dan bubrega. Riječ je o globalnoj kampanji koja se provodi diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o važnosti bolesti bubrega, od koje na svjetskoj razini boluje više od 850 milijuna ljudi, među kojima čak 300.000 u Hrvatskoj. Prema podacima iz 2019. godine, ova bolest uzrokovala je više od 3,1 milijun smrtnih slučajeva.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

BE
Bedem1
04:01 22.06.2011.

Ova vijest gore napisana je obicna laz.Zracna luka u Adelaidu je zatvorena radi vulkanskog pepela,dok su sve ostale OTVORENE,to ja znam jer zivim u Sydney-u i dok ovo pisem cujem a zrakoplov iznad moje kuce.Izgleda mi da nasi novinari pisu gluposti samo da bi ispunili prostor u novinama.