Mjere opreza

Odbijeni zahtjevi obrane i tužiteljstva u procesu Zdravku Mamiću

Foto: Anto Magzan/Pixsell
Odbijeni zahtjevi obrane i tužiteljstva u procesu Zdravku Mamiću
04.04.2016.
u 15:43
Odbijen je prijedlog obrane Zdravka Mamića da mu se, nakon što je podnio ostavku na dužnost izvršnog predsjednika Dinama, ukine istražna mjera opreza koja mu brani obavljanje dužnosti, ali i protuprijedlog tužiteljstva koje je od suda tražilo da Mamiću zabrani obavljanje svih poslova u Dinamu, kao i pristup prostorijama tog nogometnog kluba.
Pogledaj originalni članak

Odbijen je prijedlog obrane Zdravka Mamića da mu se, nakon što je podnio ostavku na dužnost izvršnog predsjednika Dinama, ukine istražna mjera opreza koja mu brani obavljanje dužnosti, ali i protuprijedlog tužiteljstva koje je od suda tražilo da Mamiću zabrani obavljanje svih poslova u Dinamu, kao i pristup prostorijama tog nogometnog kluba. Sutkinja istrage Erna Dražančić odluku je, kako se doznaje, donijela još u petak, ali ju je u ponedjeljak pismenim putem dostavila Mamićevoj obrani i Uskoku. Nakon što je zaprime teče im trodnevni rok za žalbu o kojoj će odlučivati izvanraspravno vijeće Županijskog suda.

Da mu se ukine zabrana obavljanja dužnosti, kao jedna od mjera opreza uz koju je, osim jamčevine ukupne vrijednosti 14 milijuna kuna, u prosincu prošle godine pušten iz Remetinca, Mamićeva je obrana od sutkinje istrage zatražila prošlog tjedna. Istovremeno Uskok se tome žestoko usprotivio, zatraživši da se mjere opreza prošire kako bi se Mamiću zabranile sve djelatnosti u Dinamu, ali i pristup prostorijama kluba, kojega je sa svojim suokrivljenicima navodno oštetio za preko 270 milijuna kuna. O ostavci na dužnost izvršnog predsjednika Dinama Mamić je izvijestio na konferenciji za novinare u veljači, ističući da je takvu odluku donio kako bi Dinamo "mogao nesmetano ići u budućnost".

Dan ranije Uskok je objavio da je proširio istragu zbog izvlačenja novih 70 milijuna kuna iz Dinama. I ta je istraga pokrenuta na temelju nalaza sektora za otkrivanje poreznih prijevara Ministarstva financija, a kao i u prethodnima tužiteljstvo sumnja da su se Mamić i ostali organizirali u zločinačko udruženje kako bi zlouporabama u gospodarskom poslovanju preko tvrtaka u inozemstvu izvukli novac od transfera Dinamovih igrača. Uz bivšeg izvršnog predsjednika Dinama i posljednjom su Uskokovom istragom ponovno bili obuhvaćeni njegov brat Zoran, sin Mario, bivši glavni direktor i član uprave Dinama Damir Vrbanović i poduzetnici Igor Krota i Sandro Stipančić. Jedini "novi osumnjičenik" koji se nije spominjao u ranijim istragama je menadžer Nikki Vuksan.

Zdravka Mamića otprije se tereti da je s bratom Zoranom, Vrbanovićem i poreznikom Milanom Pernatom Dinamo oštetio za najmanje 117,8 milijuna kuna, a proračun za barem 12,2 milijuna kuna neobračunatog i neplaćenog poreza i prireza te da je preko offshore tvrtaka od 2004. iz Dinama izvukao preko deset milijuna eura i pola milijuna funti.

>>'Mamić me zbog moje tužbe protiv Dinama svojedobno i vrijeđao'

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 11

KA
kajinx
15:56 04.04.2016.

Opsesija dizača tegova se nastavlja. Uništiti Dinamo.

Avatar dobry
dobry
18:24 04.04.2016.

Sprega Bandić-Mamići-vrhuška HDZa-pravosudni sustav, u koju su uvukli i našu naivnu Predsjednicu, definitivno je primjer Južnoamerikanizovane Hrvatske, tamo negdje iz 70-tih prošloga stoljeća.

Avatar EU MOJCA
EU MOJCA
17:07 04.04.2016.

Bolji je tretman imao Paravinja za ubistvo nego maminjo za malverzacije ugovorima.