Prvi specijalizirani magazin hrvatskih branitelja – Oluja – od četvrtka će biti u prodaji diljem Hrvatske. Izdavač Oluje je Večernji list.
Bez predrasuda
– Odlučili smo krenuti u ovaj projekt kako bismo razbili predrasude o hrvatskim braniteljima i ispričali priče o njihovu životu nakon rata. Mnogi od njih pokrenuli su vlastite poslove, poput Željka Karoglana, zvanog Apač. On je obnovio porušeno selo u svom zavičaju i sada kani pokrenuti ekoturizam. O tom četiri puta ranjavanom pripadniku 4. gardijske brigade pišemo u prvom broju mjesečnika – kaže glavni urednik Oluje Petar Grubišić.
Mjesečnik će, nastavlja Grubišić, donositi priče o ratnim junacima pa u Oluji čitajte o legendarnom zapovjedniku Tigrova – Damiru Tomljanoviću Gavranu o kojem govore njegova majka i suborci iz 1. gardijske brigade.
– Pisat ćemo o obljetnicama svih važnijih vojno-redarstvenih akcija, u prvom broju to je Bljesak, ali i onima koje su u javnosti manje poznate, a bile su i te kako važne za obranu. Nećemo zaboraviti ni zločine koji su počinjeni u Domovinskom ratu, a koji su uglavnom završili bez kazne, poput masakra dvanaest redarstvenika u Borovu Selu i likvidacije civila u Širokoj Kuli – najavljuje Grubišić teme iz prvog broja Oluje.
Savjeti braniteljima
Večernjak je i dosad radio brojne priloge o braniteljima koji su nailazili na dobar odjek kod čitateljstva. Unatoč tome mnoge su priče ostale neispričane. Za sve njih bit će mjesta u Oluji.
– U magazinu ćemo nastojati predstaviti i rad svih braniteljskih udruga koje pozivamo da nam se jave i upoznaju nas sa svojim aktivnostima. Osim promocije branitelja, njihovih udruga i priča o njihovu životu nakon rata, mjesečnik bi trebao biti poticatelj i suorganizator mnogih društveno korisnih akcija za branitelje, kao što su javne tribine, pokroviteljstva izložaba i sportskih manifestacija. U prvom broju donosimo savjete stručnjaka kako što jednostavnije osnovati braniteljske zadruge, o kojima ćemo pisati u Oluji – rekao je Grubišić.
Tema “Oluje” bit će i najteža bitka u životu branitelja iz SJP Batt Ivice Šituma – oca preminule Nore s kojim je razgovarala reporterka mjesečnika.
Donosimo i životnu priču Tomislava Josića – predsjednika Stožera za obranu hrvatskog Vukovara. U Oluji čitajte o Slavonki iz Tigrova i Zagorcu iz Puma te njihovoj ljubavi koja je počela na prvoj crti, o Kutinjaninu Damiru Mičeviću koji PTSP liječi u svom voćnjaku, karlovačkoj Hvidri koja pomaže beskućnicima...
Oluja – prvi specijalizirani magazin hrvatskih branitelja
Izdvajamo 15 hidratantnih krema za zrelu kožu koje smanjuju bore, tamne mrlje i oštećenja
VIDEO Selak Raspudić objašnjavala zašto želi postati predsjednica, a onda se pojavio ovaj muškarac i postao viralni hit
Iako je njezin govor privukao pažnju, razlog za brzu popularnost videa koji je nastao tijekom konferencije za novinare nije bila njezina izjava, već scena koja se odvijala u pozadini.
Obavljena analiza najpopularnije čokolade na svijetu, rezultati su šokantni!
Čokolada iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je, kako proizlazi iz analize, do te mjere onečišćena tijekom proizvodnog procesa da je neprikladna za ljudsku prehranu.
Gradnja, održivi projekti i javno odlučivanje pokretači su gospodarstva: kakva je budućnost u Hrvatskoj?
Program “Pokreni nešto svoje” dao je vjetar u leđa tvrtkama Studio Modulit, Open Mosaic i Zelena Burza, a ovo su njihove uspješne poslovne priče.
Parfem ili toaletna voda? Istražili smo što ima intenzivniji miris i traje dulje!