Sutra je u Saboru RH drugo čitanje konačnog prijedloga Zakona o područjima i sjedištima sudova. Po ovom konačnom prijedlogu, bez obzira na povijesne, kulturne, demografske i ekonomske argumente i činjenice, oko 50 tisuća stanovnika Cetinskog kraja ostaje bez Općinskog suda u Sinju.
Jedino što smo imali od strane ministra Bošnjakovića je brzo fotografiranje u gradu Sinju sa svojim stranačkim kolegama i gradonačelnicom, iza kojeg je ostao smiješak narodu Sinja i Cetinskog kraja uz potpis štetne odluke gašenja institucija u gradu Sinju. Na ovaj način središte Dalmatinske zagore pretvaraju u selo, zbog čega će građani imati lošije i skuplje usluge jer će morati putovati do 80 kilometara.
Sutra ću tijekom rasprave o ovom Zakonu iznijeti sve činjenice i argumente, te predati amandman na prijedlog Zakona kako bi ispravili nepravdu prema narodu cetinskog kraja i naše pravo na Općinski sud u Sinju.
Tako se dogodilo Imotskom, pa se po pravdu trebalo ići u Sinj! Pa od kada je Sinj središte dalmatinske zagore? On jest jedno od središta, a drugi gradovi su također ne manje važni: Imotski, Drniš, Knin, Vrgorac! U Imotskom je stolovao Imotski kadija koji je sudio ne samo na području Imotske krajne nego i za šire područje Hercegovine! Došla Hrvatska i ukinula Općinski sud u Imotskom (preselio se u Sinj!?) ! Došla Hrvatska pa ukinula Dom zdravlja Imotski (postao dio doma zdravlja Split!?)...P a se čudimo iseljavanju i gubitku identiteta! Više smo imali svjesti o važnosti identiteta nego sada kada imamo svoju državu i svoju vlast!