50% više nego 2021.

Ove godine u Vukovarsko-srijemskoj županiji 18 osoba smrtno je stradalo u prometu

Foto: Dusko Jaramaz/PIXSELL/Ilustracija
Ove godine u Vukovarsko-srijemskoj županiji 18 osoba smrtno je stradalo u prometu
22.12.2022.
u 15:45
Najčešći uzrok teških prometnih nesreća je neprilagođena brzina uvjetima na cesti, a interesantan je i podatak da 48 posto stradalih nije koristilo sigurnosne pojaseve
Pogledaj originalni članak

Ova 2022. godina ostat će upisana kao loša godina kada je riječ o smrtno stradalim osobama u prometu. Potvrdio je to i voditelj poslova prometne policije PU vukovarsko – srijemske Boris Klinec ističući kako je u prometu ove godine smrtno stradalo čak 18 osoba.

- Godina na izmaku je 50 posto lošija u odnosu na prethodnu godinu, odnosno imamo 50 posto više smrtno stradalih osoba. Bilježimo i veći broj slučajeva lakših tjelesnih ozljeda zadobivenih u prometu dok je broj teških tjelesnih ozljeda na razini prošle godine – rekao je Klinec.

Pojašnjava kako su najveći broj smrtno stradalih osoba domaće osobe koje često koriste određene ceste. Najčešći uzrok teških prometnih nesreća je neprilagođena brzina uvjetima na cesti, a interesantan je i podatak da 48 posto stradalih nije koristilo sigurnosne pojaseve. Isto tako najveći broj stradalih je prometnu nesreću imao na državnim cestama.  

- Kada je riječ o cestovnoj infrastrukturi u našoj županiji ona je na zadovoljavajućoj razini. U zadnjih četiri godine mi na našim cestama nemamo crnih točaka. Ipak, na tragedije često utječemo mi sami stoga kontinuirano provodimo edukacije i upozoravamo vozače da prate ograničenja brzine, ne koriste alkohol, koriste sigurnosne pojaseve i dječje sjedalice kao i hands free uređaje – kazao je Klinec.

Najavio je kako će policija i dalje nastaviti s čestim kontrolama prometa, brzine, alkohola, a u postupku je i nabava dodatne četiri kamere koje će kontrolirati brzinu vožnje. U planu je i da se neke već postojeće kamere premjeste na druge lokacije gdje se češće događaju prometne nesreće.

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.