'bila je sretna'

Pobjegla s tek rođenom kćerkicom. Pronašli je mrtvu, a bebi ni traga?

Foto: YouTube/CCTV screenshot
Charlotte Bevan,bijeg,beba
04.12.2014.
u 08:50
Britanka Charlotte Bevan pobjegla je iz rodilišta usred hladne noći
Pogledaj originalni članak

Policija u Velikoj Britaniji pronašla je tijelo žene za koje se sumnja da je Charlotte Bevan (30) koja je prije dva dana pobjegla iz bolnice s tek rođenom bebom.

Bijeg se, piše Mirror, dogodio u večernjim satima u Avon Gorgeu, a snimile su ga nadzorne kamere. Bevan je usred hladne noći izašla iz ustanove bez kaputa i u bolničkim papučama. Kćerkicu Zaaniju Tianu, staru šest dana, nosila je zamotanu u dekicu.

Njenom partneru i članovima obitelji nije jasno zbog čega je učinila takvo nešto. Tvrde da je bila sretna. Zbunjeno je i bolničko osoblje kojemu se činila kao pažljiva majka. Dok je obitelj putem medija pozivala Bevan da se vrati, pojavila se vijest o njenoj smrti. Policija i dalje traga za bebom.

>>U Sarajevu od teških ozljeda glave preminula beba, uhićen otac

>>'Nemam posla, a svom sinu želim osigurati bolji život'

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

Avatar HRVATSKI CENTAR OIE
HRVATSKI CENTAR OIE
09:18 04.12.2014.

Molim Vas pročitajte, nama nije imao tko to reći. Poslijeporođajna depresija psihička je smetnja koja se javlja neposredno nakon ili određeno vrijeme nakon porođaja. Čak 70 posto žena neposredno nakon porođaja pokazuje blaže depresivne simptome − osjećaju se melankolično, rasplaču se bez očita razloga, osjećaju tjeskobu ili uznemirenost. Kod većine ti simptomi nestaju spontano nakon nekoliko dana, a vjerojatno su uzrokovani hormonalnom promjenom u organizmu i prilagodbom na novonastalu situaciju. Kod manjeg broja žena simptomi traju dulje, čak do godinu dana i teži su. Simptomi uključuju: osjećaj emocionalne tuposti i ravnodušnosti zbunjenost nagle promjene emocija i iznenadan plač poremećaje spavanja nezainteresiranost za dijete strah od ozljeđivanja djeteta ili same sebe. Ako simptomi poslijeporođajne depresije potraju dulje ili se pojačaju, važno je potražiti stručnu pomoć (psihijatra ili psihologa, ovisno o intenzitetu simptoma). Prevencija je također važna, a uključuje reagiranje na blaže simptome i osiguravanje dovoljno odmora (spavanje kada spava beba), smanjivanje broja posjeta u kući, traženje pomoći i osiguravanje vremena za sebe i svoje potrebe. Psihološko savjetovanje i psihoterapija − grupna ili individualna − uz lijekove, važni su za prevladavanje ozbiljnijih simptoma. Hvala.