Proračunom za iduću godinu država je najavila potrošnju od 174,8 milijardi kuna. Gospodarstvenici su jednoglasni u poruci da takva politika potrošnje do krajnje granice nije održiva te da guši ekonomiju i zaustavlja joj potencijalni razvoj.
Zbog prevelike državne potrošnje, poručuju, gospodarski rast nam je ograničen na svega 2,5 posto BDP-a, a umjesto da sustižemo zemlje koje su nas pretekle, naš se zaostatak samo povećava. Gospodarstvenici se zalažu za racionalizaciju potrošnje, a u tom kontekstu uopće ne podržavaju Vladu u namjeri da svojim zaposlenicima poveća plaće, naročito ne ‘uravnilovkom’ jer ona neće dovesti do kvalitetnije uprave, ali ni do motiviranijih zaposlenika.
>>Cijelu priču pročitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista od utorka ili u našem e-izdanju
U novom broju donosimo i sljedeće teme:
>>Država od Zagreba kupuje Apis IT za 280 milijuna kuna
>>Istraživanje New York Timesa: Poljoprivredni poticaiju u Europi dijele se u mafijaškom stilu
>>Habulin: Milanovićeve izjave mnogi ne razumiju, ali on se nije odrekao ni antifašizma ni Tita
Govore u vjetar. Ovoj vladi, kao i svakoj do sada, privatni sektor samo je krava muzara i ništa drugo. Ali!.. Ali!... I poduzetnici su krivi za ovo stanje. Trebali su ulagati dio zarade u obrazovanje naroda, da ljudi shvate odakle dolazi novac za plaće u javnom sektoru i što drži cijelu ekonomiju na nogama. Trebali su ulagati u borbu protiv državnih subvencija! Za transparentnost! Za slobodno i ravnopravno tržište!... Trebalo je vikati s krovova da svi čuju, ali šutjelo se, i sada smo nemoćni pred državnim aparatom koji se razulario i sve će nas pojesti!