Razloge skandaloznoj odluci Podravkina Nadzornog odbora da Zdravka Šestaka, šefa uprave koprivničke kompanije, te članove uprave Sašu Romca i Josipa Pavlovića poštedi smjene iako su u istražnome zatvoru u Remetincu, nije teško dokučiti zna li se tko sve sjedi u tijelu koje bi trebalo kontrolirati rad uprave koprivničke kompanije.
Uloga dekana
Glavnu riječ u NO-u vode predstavnici HDZ-a i HSS-a, a jednoga člana ima i HSLS, treći bitan kotačić u koaliciji koja trenutačno vlada Hrvatskom.
Pod izravnom kontrolom HDZ-a, odnosno Damira Polančeca, potpredsjednika Vlade na odlasku, jesu Ksenija Horvat, Nikola Gregur, Branko Vuljak i Darko Tipurić, a HSS, dakle Josip Friščić, kontrolira Karmen Antolić i Damira Kovačića. Zanimljivo je da i HSLS ima svoga člana NO-a. To je Dražen Sačer, negdašnji koprivnički gradonačelnik, no stranka od njega sada diže ruke.
– On nije u kvoti HSLS-a u Nadzornom odboru. Ni sa mnom, niti s potpredsjednicima stranke, nikad nije razgovarao o svome angažmanu u Podravki – izjavila je danas Đurđa Adlešič, šefica HSLS-a, dva dana nakon što je ustvrdila kako bi osim HDZ-a i HSS trebao odgovarati zbog afera u koprivničkoj kompaniji.
Posebno je skandalozna uloga dekana Ekonomskog fakulteta Darka Tipurića. Čovjeku koji se bavi edukacijom mladih sigurno je jasno da je dovoljan razlog za smjenu članova uprave Podravke bilo već njihovo javno priznanje kako su preko SMS-a prenosili novac na račun Fime, a mimo znanja skupštine dioničara.
Već tako su, bez obzira na uhićenja, čak i uz izlike zašto su to radili ozbiljno naštetili Podravki.
Nejasno je hoće li dekan predavati studentima da takvo što nije razlog za smjenu uprave?!
Nakon ovakva ponašanja u NO-u Podravke i niza drugih afera otvara se pitanje ne diskreditira li Tipurić svoj položaj dekana. Ukratko, prvi je po svojoj stručnosti koji je trebao upozoriti na hitnost i nužnost smjene uhićenih članova uprave, ali je bio jako daleko od te ideje.
Bilo kako bilo, svi članovi NO-a digli su ruke za to da uhićeni trojac iz Remetinca ostane u upravi koprivničke kompanije bez obzira na to što su Podravku doveli u veoma tešku poslovnu situaciju.
Još nitko, osim njih, ne zna kakve su sve financijske obveze potpisali i što će sve doći na naplatu u idućim tjednima.
Na margini projekta Spice, primjerice, navodno se odvijao i neobičan aranžman između Podravke i Francka, od kojeg je Fima 2006. godine kupila dio dionica iz famozna paketa od 10,64 posto.
Ugovor s Franckom?
Izvor blizak Podravki rekao nam je kako je Fima potplatila Franckove dionice, no zauzvrat je koprivnička kompanija Francku doplatila razliku od 12 milijuna kuna putem fiktivnoga ugovora o distribuciji.
– Takav ugovor postoji, ali je potpisan lani. Nismo ga se strogo pridržavali, no to ne treba povezivati s prijašnjom kupnjom Podravkinih dionica od Francka – komentirao je danas Josip Budimir, član Franckove uprave.
Polančec ima pod kontrolom i Nadzorni odbor Podravke
Zadužuju se, narušavaju odnose s prijateljima, obitelji, neki dižu i treći kredit. Jesu li Hrvati postali previše ovisni o šopingu?
Zabrinjavajuće je što 52,9 posto ispitanica priznaje da često skriva kupnju od svojih bližnjih, najčešće muževa, a 66,2 posto osjeća gubitak kontrole nad željom za kupnjom
Bila je simbol ljepote i požude u 80-ima, a nakon što je izgubila sluh i vid, okrenula se vjeri: 'Bog me spasio od sigurne smrti'
Vanity, rođena kao Denise Matthews,postala je model koji je oduzimao dah i pjevačica koja je magnetski privlačila poglede. Njena prirodna ljepota i šarm otvarali su joj vrata show businessa, dok su je talent i ambicija gurali naprijed. Nažalost, teško je oboljela, a preminula je 2016. godine.
Nijemci ogorčeni: 'U Hrvatskoj kao u Srbiji. Policija hvatala navijače za genitalije i skidala ih'
"Primili smo mnogobrojne pritužbe na ponašanje granične policije i osiguranja, koji su utvrđivali identitete osoba. Osuđujemo ovaj način kontrole i trenutačno smo u kontaktu s Uefom i Dinamom iz Zagreba", napisali su iz njemačkog kluba
Stigli rezultati velike ankete Večernjeg lista: Pogledajte kako se hrvatski građani pripremaju za mirovinu
Pravovremeno ulaganje u financijsku budućnost ključno je za osiguranje dugoročne stabilnosti i kvalitete života, osobito u mirovini. Ulaganjem i štednjom u ranoj fazi života omogućuje se dugoročan rast kapitala, iskorištavanje složene kamate te stjecanje financijske neovisnosti. No, kako hrvatski građani gledaju na svoju financijsku budućnost?
Europa se drastično okreće energetskom rješenju koji može predstaviti izazov manjim tržištima
Kako bi se zadovoljile sve veće energetske potrebe, očekuje se da će LNG igrati ključnu ulogu u prijelazu na čistiju energiju, posebno u Europi.
Politika van iz poduzeca! Tamo trebaju biti strucnjaci!