Nakon najave Ivana Penave, gradonačelnika Vukovara, da će u tom gradu sredinom listopada organizirati prosvjed jer smatra da država nije učinila dovoljno na procesuiranju počinitelja ratnih zločina, policija je gotovo na dnevnoj bazi počela podnositi kaznene prijave protiv počinitelja tih djela. Je li ta ažurnost policije povezana s Penavinom najavom, koja nije najbolje sjela premijeru Andreju Plenkoviću ili je riječ o čistoj slučajnosti teško je reći.
No činjenica je da je nakon Penavine najave prosvjeda, neki dan podnesena prijava protiv jeden osobe zbog zločina na Ovčari, dok je sada prijavljen nedostupni državljanin Srbije, a neslužbeno se doznaje da je riječ o Draganu Harambašiću. Šibenska policija Harambašića je kazneno prijavila zbog ratnog zločina nad ratnim zarobljenicima, a sumnjiči ga se da je kao zapovjednik 75. motorizirane brigade tzv. RSK nije spriječio psihičko i izičko zlostavljane zarobljenih pripadnika MUP-a Zorana Mrvice i Šime Mamuta.
Harambašić je zapovjednik 75. motorizirane brigade tzv. RSK bio od 17. prosinca 1992. do 19. srpnja 1993., pa ga se sumnjiči da 3. veljače 1993. nije poduzeo ništa kako bi spriječio da njegovi podređeni na Miljevcima, u mjestu Popovići, tijekom oružanog sukoba, iz zasjede protupravno liše slobode dvojicu ranjenih hrvatskih policajaca, koje su zatim psihički i fizički zlostavljali.
U to vrijeme Mrvica je imao 24, a Mamut 26 godina. Kao posljedica zlostavljanja, Mrvica je preminuo na mjestu događaja, dok je Mamut davao znakove života pa su ga pripadnici 75. motorizirane brigade vojske tzv. RSK prevezli u kninsku bolnicu gdje je dan kasnije preminuo. Tijela Zorana Mrvice i Šime Mamuta su 29. srpnja 1993. razmijenjena u Otočcu posredstvom djelatnika UN-a. Harambašić se sumnjiči kako nije učinio ništa, iako je kao zapovjednik to mogao, da spriječi zlostavljanje i usmrćenje dvojice hrvatskih policajaca,a sumnja se da je nečinjenjem potakao i ohrabrio njemu podčinjene pripadnike vojske da u to vrijeme na području grada Drniša, drniških i ružićkih sela počine taj zločin, kao i brojne druge ratne zločine. On je trenutačno nedostupan Hrvatskoj.
25 godina im je trebalo da saznaju tko su ratni zločinci?? Nije ni čudo da Penava poziva na prosvjed.