Nema razlike između \"malih\" i \"velikih\" poreznih obveznika tijekom nadzora i naplate poreznih dugova - poručuje Porezna uprava u danas objavljenom priopćenju.
Iz Porezne ističu kako postupak ovrhe pokreću po službenoj dužnosti u slučaju kada porezni obveznik ne plati dug u propisanom roku za dobrovoljno izvršenje, odnosno kada dospjeli dug ne plati ni po opomeni. \"Porezna uprava pokreće ovršni postupak protiv svih poreznih obveznika koji u zakonskim rokovima ne podmiruju svoje dužne obveze bez obzira radilo se o fizičkim ili pravnim osobama. Nema limita duga vezanih uz pokretanje ovršnog postupka za dospjeli, a ne naplaćeni dug\", stoji u priopćenju. Dodaje se kako 75.000 subjekata s dugom od 3,5 milijardi kuna nije iskoristilo mogućnost reprograma ili predstečajne nagodbe.
Uz navod da se u godinu dana lista dužnika smanjila za 10.000 poreznih obveznika i da se iznos duga smanjio za 7,5 milijardi iz Porezne ističu koji je bio cilj liste dužnika, osim naplaćivanja dugovanja. \"Cilj je bio i da se javno objave nelojalni poduzetnici koji ne poštuju pravila igre na tržištu. Prema svim dužnicima sa liste dužnika također se provode mjere prisilne naplate. Porezna uprava ne radi razliku između „malih“ i „velikih“ poreznih obveznika u slučaju poreznih nadzora i naplate poreznih dugova. Napominjemo da su to dva različita tipa poreznih obveznika koji zahtijevaju drukčije pristupe u nadzoru, ali ne i u naplati\", zaključuje se u priopćenju.
>> Linić odgovorio Marasu: Zakoni su jasni, porez se mora platiti!
>> \'Poreznu disciplinu treba trenirati na onima koji duguju milijune\'