jubilarna kulenijada

Požežani besplatno uživali u kulenovima i vinu

Foto: Duško Mirković/PIXSELL
Požežani besplatno uživali u kulenovima i vinu
12.06.2010.
u 12:16
Po prvi puta građani su uz kulenove mogli kušati i vina Kutjeva dd., sireve mljekare BIZ te kulenove obiteljskog gospodarstva Hruška, jednog od najpoznatijih proizvođača slavonskih suhomesnatih izvornih proizvoda.
Pogledaj originalni članak

POŽEGA – U sklopu 30. požeške Kulenijade danas je u pješačkoj zoni organizirana deseta degustacija kulenova za građanstvo. Požeška Turistička zajednica, organizator Kulenijade, jedne od najpoznatijih turističkih gastro manifestacija u Slavoniji građanima je ponudila na besplatno kušanje oko 90 kilograma najbolje slavonske delicije.

Trebalo je samo petnaestak minuta da kuleni nestanu sa stolova. Po prvi puta građani su uz kulenove mogli kušati i vina Kutjeva dd., sireve mljekare BIZ te kulenove obiteljskog gospodarstva Hruška, jednog od najpoznatijih proizvođača slavonskih suhomesnatih izvornih proizvoda.

Dan prije održano je ocjenjivanje kulenova na koje su svoje proizvode donijela  52 kulenara iz cijele Slavonije i Baranje te Sisačko – moslavačke županije.

- Stručnjaci koji su ocjenjivali kulenove kazali su da je ove godine izvrsne kvalitete, najbolje u posljednjih desetak godina – istaknuo je Bruno Horvat, predsjednik požeške Turističke zajednice.

Završna priredba Kulenijade održat će se 2. srpnja u Vatrogasnom domu u Požegi kada će biti dodijeljene i medalja najboljim proizvođačima.   

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 3

DU
Deleted user
15:18 13.06.2010.

gladan narod al će bit traženja tekućine

OK
okus
04:17 26.06.2011.

Jooooooooj, pa jos Kraljevicevog ilockog tramincaaaaaaa..........

DF
deutz fahr
13:36 15.06.2010.

Pa treba odmah i dane piva napraviti, krepat će narod od ovolikog mesa! (evo prijedlog organizatoru)