Pantovčak

Predsjednica Republike sastala se s kardinalom Bozanićem i nadbiskupom Eterovićem

Foto: Marko Jurinec/PIXSELL
nikola eterović
Foto: Anto Magzan/Pixsell
kardinal Bozanić
Foto: Tomislav Miletic/PIXSELL
Kardinal Bozanić predvodio misu u crkvi Krista Kralja na Mirogoju
Foto: Patrik Macek/PIXSELL
Josip Bozanić
Foto: Zarko Basic/PIXSELL
Kolinda Grabar Kitarović
16.01.2018.
u 17:01
Razgovarali su i o položaju Hrvata i Katoličke crkve u susjednim državama, s posebnim naglaskom na stanje u susjednoj Bosni i Hercegovini.
Pogledaj originalni članak

Predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović primila je u utorak nadbiskupa metropolita zagrebačkog, kardinala Josipa Bozanića i papinskog nuncija u Njemačkoj, nadbiskupa Nikolu Eterovića, a tema razgovora bili su odnosi Crkve i države.

Predsjednica je tom prigodom zahvalila na potpori Svete Stolice u procesu međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, čemu je posebice pridonio nadbiskup Eterović, priopćeno je iz Ureda predsjednice Republike Hrvatske.

Razgovarali su i o položaju Hrvata i Katoličke crkve u susjednim državama, s posebnim naglaskom na stanje u susjednoj Bosni i Hercegovini.

Kardinal Bozanić i nadbiskup Eterović poduprli su nastojanja hrvatske predsjednice da se dijalogom nastave rješavati sva otvorena pitanja sa susjednim državama, stoji na kraju priopćenja.

Svjetski dan bubrega

Ova bolest godišnje pogađa više od 850 milijuna ljudi, simptomi su nespecifični, a ključ je prevencija

Svake godine, drugog četvrtka u ožujku, obilježava se Svjetski dan bubrega. Riječ je o globalnoj kampanji koja se provodi diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o važnosti bolesti bubrega, od koje na svjetskoj razini boluje više od 850 milijuna ljudi, među kojima čak 300.000 u Hrvatskoj. Prema podacima iz 2019. godine, ova bolest uzrokovala je više od 3,1 milijun smrtnih slučajeva.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 20

RG
RuzaSapina56@gmail.com
18:05 16.01.2018.

Najbolja predsjednica nakon Dr Tuđmana!!! Najbolja!

DU
Deleted user
19:37 16.01.2018.

Zasto se ne posveti jedna cijela vecer na htv o uzoritom nadbiskupu Nikoli Eterovicu...... neka se u Hrvatskoj prestane ponasati kao da smo mi socijalisticka republika Hrvatska...... Hrvatska vlast je duboko kontaminirana komunisitckim bolesnim sindromom ... crkveni velikodostojnici moraju povesti svoj narod u slobodu i blagostanje....

NV
NV
20:27 16.01.2018.

Bit će Hr Švicarska,samo da se pomolim Božaniću.