Carstvo Petra Pripuza uvelike se proširilo na Sisak gdje posjeduje nekoliko tvornica u krugu bivše sisačke Željezare, a baš poput Zagreba, njegovao je jako dobre odnose i s bivšom gradskom vlasti, s kojom je realizirao i nekoliko unosnih poslova koji su pobudili sumnju.
Za razliku od Zagreba, Pripuz je u Sisku poslovao s vlasti koju su činili HDZ i HSP AS, a suradnja je počela vrlo brzo nakon rušenja SDP-ova gradonačelnika Davorka Vidovića početkom 2006. Naime, jedna od prvih odluka nove gradske vlasti, u lipnju 2006., bila je kupnja 80.000 kvadrata zemljišta od tvrtke Reciklaža Sisak u Pripuzovu vlasništvu. Grad Sisak je to zemljište kupio za 95 kuna po kvadratu, no samo četiri mjeseca ranije, u veljači 2006., Reciklaža Sisak to je isto zemljište kupila od Željezare Sisak u stečaju za samo 15 kuna po kvadratu.
U Pripuzovim tvrtkama niz bivših direktora gradskih poduzeća
Reciklaža ostvaruje brzu zaradu od gotovo sedam milijuna kuna. Procjenu vrijednosti zemljišta za Grad Sisak obavljao je sudski vještak Mario Krvavica, kasniji donator HSP-AS-a. Sličan slučaj ponovio se i 2007. Grad Sisak je za preseljenje svoje tvrtke Komunalac od tvrtke Vedano, čiji je osnivač bila tvrtka Cioniz u vlasništvu Petra Pripuza, kupio zemljište od 24.000 kvadrata za 11,3 milijuna kuna. To je zemljište Vedano nekoliko mjeseci ranije kupio od Hypo banke za 3,16 milijuna, pa Pripuzova tvrtka ostvaruje brzu dobit veću od osam milijuna kuna.
Komunalac se na ovu parcelu nije preselio, a staro zemljište Komunalca Grad je, s okolnim parcelama, prodao investitorima koji su tamo sagradili stanove. Jedan od investitora je i tvrtka Bramgrad čiji je direktor Branko Mihaljević uhićen zajedno s Bandićem i Pripuzom. Nakon smjene vlasti u lipnju 2013. i pobjede SDP-ove gradonačelnice, u Pripuzovim tvrtkama zapošljava se cijeli niz, sada bivših, direktora gradskih poduzeća – redom članova HSP-AS-a.
Cijeli slučaj pratite na specijalu Uhićen Milan Bandić
>>Kako je Pripuz u pet godina na otpadu obrnuo 6,5 milijardi kuna
to mu je omogućila gradska uprava