Mladić (20) iz Slavonskog Broda na internetskoj je stranici pronašao oglas i kontakt osobi dao nekoliko tisuća kuna za mobitel koji nikada nije dobio. Muškarac (54) iz Nove Gradiške javio se, pak, na oglas za posao u inozemstvu i više stotina kuna uplatio oglašivaču koji se u dogovoreno vrijeme nije pojavio na mjestu polaska.
Iz PU brodsko-posavske upozoravaju kako su u posljednje vrijeme na području ove i drugih županija evidentirani i drugi slučajevi prijevara. Maštoviti varalice svašta obećavaju svojim žrtvama kako bi se okoristili. Predstavljaju se kao zdravstveni te djelatnici plinare i Elektre, bankari ili inspektori koji provjeravaju izdaju li novčarske institucije krivotvoreni novac, nude europske božićnice umirovljenicima i slično.
– I sama sam nedavno dobila poruku s krivotvorene adrese elektroničke pošte s obaviješću da sam preplatila porez i da me očekuje povrat. Tražili su da upišem svoje osobne podatke, broj i kontrolni broj kreditne kartice, datum isteka te sigurnosnu lozinku – kaže glasnogovornica PU brodsko-posavske Kata Nujić. Ona, naravno, nije nasjela na pokušaj drskih prevaranata da na osnovi tih podataka uđu u njezin račun.
Iz policije mole građane da na adresu uprava@refundporezna.hr ne šalju osobne podatke, da uvijek provjere tko je nepoznata osoba ispred njihovih vrata te da o takvim događajima odmah dojave na broj 192.
>>Dimnjačari bez koncesija varaju Zagrepčane: Usluga 100 kuna, a oni uzmu i 900
"Maštoviti varalice svašta obećavaju svojim žrtvama kako bi se okoristili." - zvuči kao plan 21...