ne žele končara

Radnici Uljanika najavljuju novi štrajk, rujanske plaće upitne

Foto: Duško Marušić/PIXSELL
Radnici Uljanika najavljuju novi štrajk, rujanske plaće upitne
01.10.2018.
u 07:53
Cerovac: Znam da se radi na tome da se plaća osigura. Čuo sam da nekih 50-ak posto je osigurano, ali da se i dalje traže izvori da se cijela plaća osigura
Pogledaj originalni članak

Uprava Uljanik vladi će idući tjedan poslati novi plan restrukturiranja.

"Znam da se radi na tome da se plaća osigura. Čuo sam da nekih 50-ak posto je osigurano, ali da se i dalje traže izvori da se cijela plaća osigura", kaže Boris Cerovac, predsjednik Jadranskog sindikata.

Uljanik je i dalje u financijskim problema, a čak je i rujanska plaća upitna.

Za Novu TV Uprava govori kako ima dio za plaću, ali za punu je ipak potrebna suradnja s državom i strateškim partnerom.

"Obavit ću treći krug razgovora s mogućim partnerima i do kraja tjedna ćemo donijeti odluku", rekao je za Novu TV ministar Horvat.

Sindikati se s ministrom Horvatom žele sastati već tjednima, no bez uspjeha, stoga su s istarskim županom i pulskim gradonačelnikom tražili da ih premijer hitno primi, no ni on im ne odgovara hoće li se s njima sastati ili neće.

"Traži se rješenje, brojne su bile primjedbe povjerenice na taj plan restrukturiranja. Prema tome, ima tu još mnogo otvorenih pitanja", poručuje premijer.

Komisija je imala 75 primjedbi

Od 75 primjedbi koje je Komisija imala, najvažnija je bila kako država ne može snositi 60 posto troškova restrukturiranja brodogradilišta, već najviše pola.

Premijer je kazao da nastoji učiniti sve da se situacija riješi, no stvar je manevra koji im je na raspolaganju.

Sindikati ne žele Danka Končara za strateškog partnera, ne žele gradnju marina i stanova već samo traže da se zadrži brodogradnja.

>> Pogledajte prosvjed radnika Uljanika

CIMERFRAJ SE RJEŠAVA RENTIJERA

Je li konačno odzvonilo rentijerima u turizmu? Privatni smještaj od Nove godine na udaru pet novih zakona

Turističko iznajmljivanje odavno je preraslo socijalnu kategoriju i pretvorilo se u rentijerstvo od kojeg se lijepo živjelo, a vlasti su prve korake počele poduzimati tek kad je to dovelo do pucanja infrastrukture u turističkim mjestima, pada kvalitete i smanjenja broja turista, upozoravaju i turistički stručnjaci dr. Sanja Čižmar i Branko Bogunović

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 11

AR
Artukovic
10:15 01.10.2018.

Svaki mjesec strajkaju bar tjedan dana,a htjeli bi place za cjeli mjesec.Sta nejdu kod Koncara i pred zgradu IDS-a strajkati....oni su ih u to uvalili.

Avatar rubinet
rubinet
13:12 01.10.2018.

Muljanik? Neka se obrate IDSu..oni vedre i oblače u Istri....

KO
konoplja
10:17 01.10.2018.

Za Uljanik nema spasa i to treba glasno i jasno reći. Svugdje gdje se politika umiješala posljedice su katastrofalne. Zašto bi hrvatski građani financirali lopovluk gdje ugovore cijenu broda od 40 mil eur a troškovi izgradnje broda ispadnu 100 mil eur, pa tko je tu lud da konstantno radi sa gubitkom? Godinama su se sklapali štetni ugovori, ovo je samo posljedica takvog upravljanja i to treba jasno reći! Tko je bio sve ove godine na čelu Uljanika neka odgovara svojom imovnom za poslovanje, ako si mogao dobivati bonuse onda možeš dobivati i kazne za loše odrađen posao!