POSLOVNI REZULTATI

Riječki KBC prvu polovicu godine završio u plusu od 33 milijuna kuna

Foto: Goran Kovačić/Pixsell
KBC Rijeka
Foto: Goran Kovačić/Pixsell
KBC Rijeka
Foto: Goran Kovačić/Pixsell
KBC Rijeka
15.07.2015.
u 14:16
Uspješnost se zapravo povećala za sto milijuna jer su rashodi samo 11 milijuna kuna
Pogledaj originalni članak

Prvu polovinu godine KBC Rijeka završio je u plusu od 33 milijuna kuna – ostvaren je prihod od 420,7 milijuna kuna, a potrošeno 388 milijuna kuna, što je za 3 posto veći trošak nego u proteklom razdoblju, no direktno je vezan za veći broj pruženih usluga, osobito onih koje se financiraju iz osnovnog osiguranja, i veći broj pregledanih pacijenata. Time su Riječani, osim što su pokazali da mogu raditi s profitom, pokazali i da nastoje maksimalno iskoristiti kapacitete i da pacijente i njihove potrebe stavljaju na prvo mjesto.

– Povećanjem troškova – rekao je danas sanacijski ravnatelj KBC-a Rijeka Davor Štimac predstavljajući poslovne rezultate za prvih šest mjeseci godine, uspješnost se zapravo povećala za sto milijuna jer su rashodi samo 11 milijuna kuna veći pa smo za kunu  povećanih rashoda dobili 11 kuna povećanih prihoda. Usto, u riječkoj bolnici sada je, u odnosu na lani, hospitalizacija za 10 posto kraća, i od velikih KBC-a, riječka je bolnica s najkraćim zadržavanjem u nas.

Na ohrabrujućim poslovnim rezultatima  upravi riječkog KBC-a čestitao je i pomoćnik ministra zdravlja i predsjednik Sanacijskog vijeća KBC-a Rijeka Dragan Korolija – Marinić rekavši da su dokazali da je koncept održivog bolničkog sustava, nakon što je država osigurala preduvjete, moguć i da se može kvalitetno raditi i biti financijski održiv.

– Kada i ostali KBC-i primijene taj koncept, dostići će razinu rezultata riječke bolnice – rekao je Korolija – Marinić. Najavio je i skore dobre vijesti vezane za gradnju nove bolnice zasad ne otkrivajući više. Porast prihoda, kažu u KBC-u Rijeka,  ostvaren je kvalitetnijom organizacijom rada i dodatnim aktivnostima  kroz Program plus i dislocirane ambulante u Rijeci i Delnicama organizirane u suradnji s Domom zdravlja, a za pacijente je najvažnije da je smanjeno čekanje na medicinske usluge u svim djelatnostima, s posebnim naglaskom na UTZ pregled srca koji se u Rijeci obavlja unutar mjesec dana.

– Sve pretrage osim magnetske rezonance obave se u manje od 100 dana, većina u vremenu od 30 do 60 dana, a u rujnu će, vjerujemo, liste čekanja dodatno "padati" – rekao je Štimac. Nacionalni Program 72 sata osmišljen kako bi bolesnici s dijagnozom malignih bolesti imali što raniji početak liječenja u KBC-u Rijeka doveo je do toga da sada nema čekanja za prvi pregled onkološkog bolesnika.

>> Ugradnja kuka u Splitu 12 tisuća kuna, u Rijeci dvije

>> Plaća kirurga 6000 eura, cijene niže nego u nas, a država daruje zemlju

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

OS
osica
15:29 15.07.2015.

Sposobni na sva ključna mjesta , pravi stručnjaci menađžeri a ne " podobni i oni za sva vremena" i uspjeh dođe već za šest mjeseci. Bravo za gospodina ravnatelja.