SEDAM SATI

Rusija tvrdi da su njezini bombarderi patrolirali nad Japanskim morem

Foto: Silbiger Sarah/Pool/ABACA
Centennial commemoration on Veterans Day - Arlington
Foto: Kay Nietfeld/DPA
Obilježavanje 75. obljetnice iskrcavanja savezni?kih snaga u Normandiji (D-Day)
Foto: Lin Hong
Air show povodom 70. godišnjice osnivanja Kineske narodnooslobodila?ke vojske
23.08.2022.
u 14:26
Rusija ne priznaje južnokorejski ADIZ. Kina tvrdi da to područje nije ničiji zračni prostor i da bi sve zemlje trebale uživati ​​slobodu kretanja na njemu.
Pogledaj originalni članak

Rusko ministarstvo obrane objavilo je da su dva ruska strateška bombardera patrolirala iznad neutralnih voda Japanskog mora, izvijestile su ruske novinske agencije, dok je Južna Koreja priopćila da su bombarderi u utorak ušli u zonu identifikacije protuzračne obrane.

Letovi su trajali oko sedam sati, a ruske zrakoplove pratili su južnokorejski F-16 u nekim fazama rute, objavili su ruski mediji pozivajući se na ministarstvo. 

Južnokorejska vojska priopćila je da su ruski borbeni zrakoplovi ušli u njezinu zonu identifikacije protuzračne obrane (ADIZ) pa je poduzela uobičajene taktičke mjere. Nisu to pojasnili. 

Ruski i kineski ratni zrakoplovi često su ulazili u tu zonu posljednjih godina u jeku proturječnih tvrdnji o različitim zonama.

Za razliku od zračnog prostora, ADIZ uglavnom predstavlja područje u kojem zemlje mogu jednostrano zahtijevati da strani zrakoplovi poduzmu posebne korake kako bi se identificirali. 

Rusija ne priznaje južnokorejski ADIZ. Kina tvrdi da to područje nije ničiji zračni prostor i da bi sve zemlje trebale uživati ​​slobodu kretanja na njemu.

VIDEO: Ukrajinski vojnici zadržavaju optimizam šest mjeseci nakon ruske invazije: 'Pomirili smo se s tim da će rat još potrajati pa se pripremamo za zimu'

 

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 4

HO
homofobic
14:45 23.08.2022.

U danasnje vrijeme kada avioni lete silno brzo, kada se mornaricka plovila krecu vodom brzo kao auti na kopnu 12 nautickih milja daje premalo vremena za reakcije u podrucjima svijeta gdje je oruzani sukob lako moguci i drzave koje ne zele incidente ishitrene reakcije traze avione i plovila da u odredenim zonama koriste transpondere za identifikaciju. Kada netko to ignorira onda je potrebno provokatora identificirati vizuelno saljuci zracnu ili pomorsku vojnu patrolu koja u slucaju potrebe moze intervenirati silom. To je sve o cemu se radi u tzv zonama sigurnosne identifikacije.

PR
prokurator
22:54 23.08.2022.

pa sad nek netko kaže da "ameri provociraju".

Avatar Sidewinder
Sidewinder
21:05 23.08.2022.

Rusija... do Tokija.