Kad se usvoje ustavne promjene, Hrvati u BiH će moći glasovati u diplomatsko-konzularnim predstavništvima i više dana, najavio je jučer u Splitu potpredsjednik Sabora Vladimir Šeks. Dodao je kako će nacionalni interesi hrvatskog naroda u BiH biti temeljito zaštićeni te kako broj biračkih mjesta može biti jako velik, tako da svi koji to žele stignu glasovati.
Kontrola države
Jako je dobro što se izborni proces vraća pod okrilje hrvatske države, na mjesta koja država kontrolira, jer će se glasovati u hrvatskim predstavništvima u drugim zemljama, komentirao je predsjednik Ivo Josipović za jučerašnjeg posjeta Hrvatskom zagorju dogovor između Jadranke Kosor i Zorana Milanovića o ustavnim promjenama.
Podsjetimo, dogovoreno je da tzv. dijaspora ubuduće ima zajamčena tri zastupnika u Saboru te da se glasuje samo u diplomatskim predstavništvima. Na pitanje o fiksnoj kvoti zastupnika rekao je da je pročitao u novinama da je fiksna kvota rješenje za idućih 20 do 30 godina, a da se nakon toga može tražiti neki novi kompromis. Josipović je podsjetio da se i sada u dijaspori glasa – dva dana: – Pri tome valja voditi računa o tome da građani budu ravnopravni – izjavio je predsjednik te dodao: – Znamo da je problem bio u načinu glasovanja koji nije ulijevao povjerenje.
Premijerka Jadranka Kosor rekla je kako je dogovorom oko glasovanja dijaspore “dobila Hrvatska”. - To je dobra poruka i građanima da se dvije stranke, jedna vladajuća i najveća te oporbena, mogu dogovoriti oko bar jednog ključnog pitanja za Hrvatsku, što je jako važna stvar - naglasila je J. Kosor.
Oštre osude
Šef SDP-a Zoran Milanović rekao kako je riječ o “kompromisnom rješenju koje nije savršeno, ali koje će nas zadovoljiti slijedećih desetak godina” te dodao kako o o drugim pitanjima ima prostora za razgovor, što znači da se razgovori HDZ-SDP o ustavnim promjenama nastavljaju. U BiH je sporazum podržao predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović, Božo Ljubić, šef HDZ-a 1990., kaže da je dio hrvatskog naroda sada u neravnopravnom položaju. Jerko Ivanković Lijanović, zastupnik Narodne stranke Radom za boljitak, dogovor je nazvao izdajom.
Šeks: Svi će doći na red, u BiH će se moći glasovati više dana
Gdje je danas Oliver Mlakar? Živi na selu, a radi i u 90. godini
Za sebe kaže kako nije klasičan penzioner jer nije 'zasjeo' uz televiziju i telenovele. Obavezno gleda Dnevnik i povremeno sportske prijenose, a projekte na kojima radi pomno bira.
Smrznute ptice padale su s neba, drveće je pucalo od mraza, a stotine tisuća ljudi je umrlo: Nitko ne zna zašto
Čak su i mediteranske luke poput Marseillea bile okovane ledom. Drveće je pucalo od mraza, a crkvena zvona su se lomila. Seljaci su pronalazili svoje kokoši smrznute na granama gdje su spavale
Hitnjaci se dirljivom porukom oprostili od kolegice Mirele: 'Mnogi danas žive zbog tebe'
Iako će biti teško nadomjestiti prazninu u srcima njezinih kolega, ostaje zahvalnost za svaki trenutak proveden s njom: "Zahvalni smo što smo bili dio tvog života, a tebi Mirela hvala što si bila dio nas!"
Je li ovakva ambalaža put prema čišćoj budućnosti?
U svijetu koji se suočava s rastućim izazovima klimatskih promjena, briga o okolišu postala je ne samo odgovornost nego i ključni imperativ za tvrtke.
Stakleni stropovi i ljepljivi podovi: kako nevidljive prepreke koče napredak žena
Metafore poput "staklenog stropa", "ljepljivog poda" i "potrgane prečke" već su dugo prisutne u jeziku kada se govori o rodnoj neravnopravnosti u poslovnim strukturama.
Ja imam dvojno državljanstvo gospodine Lijanoviću i nemoj molim te pričati gluposti zbog čega bih se ja sada osjećao izdanim to su samo priče vas političara jer jedini vi to koristite za vlastiti probitak ,pa ima li i u jednoj državi na svijetu da čovjek dobiva mirovinu od države u kojoj nikada nije radio i u kojoj je bio kao turista 20-setak-puta i na osnovu veze sa vama političarima od hrvatske prima 5-6 tisuća kuna mirovine ,budite vi gospodine u bosni tamo živite i tako nastavite ,tamo i glasajte a nas koji živimo u hrvatskoj i u kojoj plaćamo poreze ostavite na miru