Poslije oslobađajućih presuda Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću, dvojici visokopozicioniranih djelatnika srbijanske trajne službe koji su radili na ustrojavanju paravojnih postrojbi u Hrvatskoj i BiH, na slobodi bi se uskoro mogao naći i predsjednik radikala Vojislav Šešelj. Prema pisanju beogradskog Blica, ne bude li Haaški sud prihvatio navode optužnice protiv Šešelja o zajedničkom zločinačkom pothvatu, za što se uz ostalo tereti, mogao bi pasti veći dio optužnice.
Ako bi do toga došlo, Šešelj bi se u Beograd mogao vratiti odmah nakon izricanja presude 30. listopada. Više srbijanskih odvjetnika, koji su bili uključeni u različite slučajeve u Haagu, vjeruju da bi vrlo lako moglo doći do toga scenarija. Slobodan Zečević, koji je u Haagu branio Milana Milutinovića i još četvoricu optuženika, kaže da je za sada teško prognozirati, ali i da predsjednik sudskog vijeća Jean-Claude Antoneti ne prihvaća koncept o zajedničkom zločinačkom pothvatu kao obliku kaznene odgovornosti.
– Antoneti je još u svibnju 2011. godine htio osloboditi Šešelja te odgovornosti, ali tada je nadglasan, rekao je Zečević. Drugi argument koji ide u prilog Šešelju, koji je i dalje predsjednik Srpske radikalne stranke i nosi epitet četničkog vojvode, jest činjenica da je u optužnici protiv Stanišića i Simatovića, koji su oslobođeni prošlog tjedna u Haagu, Šešelj bio označen kao jedan od članova zajedničkog zločinačkog pothvata.