Styria:SCOOL

'Shvatila sam da bih se trebala preseliti u Zagreb i početi novi život'

Styria:SCOOL
Styria:SCOOL
20.10.2017.
u 18:22
U konačnici želim reći da je cijeli ovaj put bio jedno veliko iskustvo za mene koje bih definitivno ponovila, kaže Mirjana Križan
Pogledaj originalni članak

Styria i ove godine organizira Styria:SCOOL Akademiju za studente viših godina studija. Donosimo vam razgovor sa SCOOL Alumni članicom, Mirjanom Križan, koja donosi svoja iskustva od same prijave na akademiju do danas. Vjerujemo da će mnogima njeni doživljaji pomoći da saznaju više o Akademiji i da se, naravno, prijave.

Kako to da si se prijavila na Styria:SCOOL? Jesi li zadovoljna tim iskustvom, je li ti i u kojoj mjeri Akademija ispunila očekivanja?

Odlučila sam se prijaviti kako bih se okušala u nečem novom te vidjela kako izgleda svijet unutar zidova najveće medijske kuće. Nadala sam se i da će me naučeno na akademiji istaknuti na tržištu rada na kojem sam se ubrzo trebala pronaći. Imala sam svakakva očekivanja, većina njih su i nadmašena. Na primjer, rješavanjem testova osobnosti te tumačenjem istih od strane profesionalne osobe naučila sam puno o sebi i svojim sposobnostima za koje prethodno nisam niti znala da imam. Naposljetku, dobila sam i ponudu za studentski posao na mjestu koje sam željela. Dvije godine kasnije zaposlena sam u 24sata na radnom mjestu koje mi je omogućilo upoznavanje s načinom rada u svim područjima poslovanja što mi je uvelike promijenilo razmišljanje o medijskoj industriji i njezinom utjecaju.

Koje dijelove akademije smatraš najkorisnijima?

Timski rad na završnom projektu za vrijeme osmosatnog rada na odjelima. Ukratko rečeno - rad pod pritiskom gdje dolazi do izražaja vlastiti potencijal i želja za razvojem. Mislim da je naš tim bio najšarolikiji u našoj generaciji, što po osobnostima, što po profesionalnim orijentacijama. Zamislite spoj ekonomije, novinarstva, matematike, komunikologije i germanistike. Zvuči dobitno, no bilo je bezbroj trenutaka u kojima smo se pitale „o čemu ona priča?“. Moj savjet je kvalitetna raspodjela zadataka kako ne bi, poput nas, dan ranije saznali kako imate grešku u radu i morali ponovno prolaziti kroz cijeli rad. Iako jako različite, imale smo jednu zajedničku karakteristiku, a to je bila kreativnost. Nakon neprospavanih noći i puno uloženog truda, čak i u sitnice, pobjeda nije mogla izostati.

Osim rada na projektima tijekom akademije imala sam priliku raditi u odjelu prodaje i marketinga te sam dobila uvid u kojem pravcu bi se voljela razvijati. Smatram da je važno mladim osobama osim klasičnog obrazovanja u smislu teorijskog znanja dati priliku za rad u željenim tvrtkama/ustanovama kako bi zaista dobili uvid u posao kojim se žele baviti.

Kako je izgledao tvoj put od akademije do zaposlenja?

Petnaest minuta prije isteka roka kliknula sam „pošalji prijavu“ za Styria Scool akademiju ne sanjajući gdje će me odvesti. U tom trenutku sam živjela, studirala i radila u Osijeku te sam svaki petak popodne putovala za Zagreb i u nedjelju, nakon predavanja, nazad za Osijek kako bi u ponedjeljak ujutro išla raditi. Bilo je to veselih mjesec i pol dana putovanja koji su se su se, bez ikakve diskusije, zaista isplatili s obzirom na jedinstvenu priliku učenja i rada u medijima. Po završetku akademije ponuđen mi je studentski posao te sam tek u tom trenutku shvatila da bih se trebala preseliti u novi grad i početi novi život, no osjećala sam da moram probati. Tako je i bilo, preselila sam u Zagreb, po prvi put živjela sama i po prvi put sama kuhala hehe. Nakon 11 mjeseci studentskog rada u dva odjela dobila sam prvi „službeni“ posao na mjestu Koordinatora za operativno digitalno poslovanje gdje trenutno i radim. U konačnici želim reći da je cijeli ovaj put bio jedno veliko iskustvo za mene koje bih definitivno ponovila.

Što bi poručila studentima koji će se uskoro naći na tržištu rada?

Poručila bih im da traže željeni posao ili da sami stvaraju radno mjesto umjesto da se prilagođavaju trenutnoj ponudi na tržištu rada. Da se odvaže prijaviti čak i na poslove za koje smatraju da ih nemaju šanse dobiti. Da se odsele u drugi grad ukoliko njihov grad nema dovoljno mogućnosti, da stvaraju prilike. Naglasila bi važnost cjeloživotnog učenja jer edukacija ne završava u trenutku kada primite diplomu nego usavršavanje tek počinje.

Sretno svima s prijavama.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.