Minimumom riječi Bruno Šimleša postiže maksimum. I sinoć, njegove su se gošće bez mrvice nelagode otvorile pred kamerama emisije Dobar dan, svaki dan, otkrivajući nam svoje bolne priče napuštene djece. Ali, zasluga za potresne životne ispovijesti koje vas prikuju ispred ekrana nije samo voditeljeva.
Zaslužni su i njegovi gosti, poput mlade Željke Kuzman koja je govorila o tome kako se kao dijete brinula za majku alkoholičarku na samrti. Ili njezine udomiteljice koja je okrutno iskreno ispričala kako je prve godine zajedničkog života mislila da neće moći izdržati sa Željkom. Ali, izdržala je, i danas je Željka smatra svojom pravom obitelji. Šimleša ima sreću, ili mudrost, da se bavi tim tzv. malim ljudima kojima ne trebaju spinovi. Teške životne borbe njih su već postavile iznad svih šefova stranaka i ministara. Njima ne treba ni laž ni naše sažaljenje pa čak ni samosažaljenje.
Dapače, oni nas prizemlju, kao kad mlada Andrijana Kasapović, kojoj je zla sudba namijenila ne samo napuštenost nego i rak pa u njoj ipak nema ni kapi gorčine, upozori kako je boli kad je ljudi stigmatiziraju zbog bolesti i tako uperi prstom u još jednu temu kao stvorenu za Dobar dan, svaki dan. Tog tzv. malog čovjeka dotakao se jučer i Mislav Bago koji je jedini, u povodu zakona o oprostu duga građanima, analizirao 23 milijarde kuna duga otkrivši da gotovo polovica te brojke otpada na samo 2447 osoba, koje su se bavile nekretninama, dok je većina građana dužna sitne svote. Možda je doista vrijeme da mali čovjek prijeđe preko crte, kao što najavljuje Montažstroj u svojoj novoj predstavi.
PLUS
Godina Ingmara Bergmana na Trećem programu Hrvatske televizije oduševit će filmoljupce. Švedska filmska bajka počela je jučer s Fanny i Alexsander...
MINUS
Domagoj Novokmet ovaj je put iscijedio jedva pokoji suvisao odgovor iz predstavnika Ministarstva o radu sportske inspekcije. Birokracija je još žilava.
>> Vlada od nas ne želi napraviti robove? Ni ne može, to su već učinile banke