Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika Republike Hrvatske podnio je Prekršajnom sudu u Zagrebu optužni prijedlog protiv Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije i ravnatelja Agencije Maria Webera, zbog toga jer su, kako navode, pokušali ostvariti zabranjeni nadzor nad utemeljenjem i djelovanjem sindikata i time počinili teži prekršaj poslodavca iz članka 293. Zakona o radu, za koji je propisana novčana kazna od 31.000 do 60.000 kuna.
- Razlog za podnošenje tužbe Sindikat vidi u činjenici da se u HAKOM-u nakon objave vijesti o osnivanju Sindikalne podružnice „HAKOM" u sastavu SDSLN, poslodavac uključio u dostavu i pozivanje zaposlenika na potpisivanje peticije usmjerene protiv sindikalnog povjerenika. Prema informacijama Sindikata, na potpisivanje peticije pozivali su rukovoditelji ustrojstvenih jedinica HAKOM-a, o kojim okolnostima Sindikat sudu predlaže i saslušanje svjedoka - potpisnika peticije, koji njome sindikalnom povjereniku osporavaju mogućnost zastupanja interesa „većine radnika" Agencije, premda on kao sindikalni povjerenik zastupa interese članova Sindikata koji su ga izabrali - stoji u priopćenju SDSLN-a te se dodaje:
- S time u svezi Sindikat će od Vijeća HAKOM-a zatražiti i razrješenje ravnatelja Webera, odnosno Hrvatskom saboru, koji imenuje Vijeće HAKOM-a, dostaviti cjelokupnu dokumentaciju o ovom slučaju pokušaja zabranjenog nadzora nad utemeljenjem i djelovanjem sindikata, za čije osnivanje Weber, u svom dopisu upućenom Sindikatu ne vidi razloga, iako je radnicima HAKOM-a 12. ožujka upućena obavijest o predstojećem smanjenju plaća temeljem Vladine odluke o smanjenju plaća dužnosnika za šest posto, čime je HAKOM kao poslodavac na jedinstven i originalan način odlučio smanjiti plaće i onima koje odluka Vlade ne obvezuje na smanjenje.
>>Pojednostavljena procedura za prigovor oko brzine interneta
sindikati su važan dio demokracije svake zemlje, ova vlast da nema sindikata bi donašala svakakve zakone i isisala krv hrvatskim građanima do zadnje kapi.