– Postoperacijski oporavak pacijenta je zadovoljavajući. Dječak je na respiratoru, ali pomalo se budi – rekao je danas prof. dr. Mate Majerović, zamjenik ravnatelja KBC-a Zagreb, nakon što je na intenzivnoj njezi Klinike za neurokirurgiju na Rebru obišao dječaka Jozu Čuljka koji je u subotu navečer hitno prebačen iz Mostara u zagrebačku bolnicu zbog aneurizme i izljeva krvi u mozak. Uz dječaka je bila i njegova majka Vera, ali, kako nam je rekla, samo u vrijeme posjeta.
>>Drama na stadionu u Mostaru: Dvije države spasile dječaka
– On je još na intenzivnoj njezi i možemo uz njega biti samo sat vremena. Teško nam to pada, ali najvažnije je da se naš Jozo uspješno oporavi. Uz Božju pomoć, to će se i dogoditi – rekla nam je Vera Čuljak. Ona je također naglasila kako će ostati uz svoga sina u Zagrebu sve dok se posve ne oporavi. Iako je još rano govoriti o potpunom ozdravljenju, liječnici se nadaju da dječak neće imati neuroloških posljedica zbog puknuća aneurizme u mozgu i krvarenja. Minimalno invazivni zahvat, tzv. koiliranje, kojim je zaustavljeno krvarenje uspješno je obavio intervencijski radiolog dr. Goran Pavliša.
Sličnog su mišljenja i liječnici iz Mostara koji su primili dječaka u SKB-u te se brinuli o njegovu zdravstvenom stanju tijekom transporta u Zagreb. – Sve je bilo vrhunski organizirano, a za to dugujemo veliku zahvalnost ravnatelju SKB-a Mostar dr. Anti Kvesiću te predsjedniku Hrvatske Ivi Josipoviću i premijerki Jadranki Kosor koji su nam odobrili korištenje hrvatskih letjelica. Bez toga bi šanse za preživljavanje našega pacijenta bile znatno smanjene – rekao nam je dr. Teo Tomić, pedijatar koji je u mostarskoj bolnici primio Jozu Čuljka. Spašen je mladi život te je još jednom dokazano kako je KBC Zagreb važan regionalni medicinski centar i kad je riječ o vrlo složenim zahvatima. Treba reći kako je slučaj Joze Čuljka ujedinio BiH i Hrvatsku kao nikada do sada i pokazao da humanost ne može biti zaustavljena na državnim granicama. Dokazano je kako vlasti dviju država mogu iznimno kvalitetno surađivati kada je to nužno, što je važna poruka građanima i Hrvatske i BiH.
Nije mi jasno Zašto smo dali novac za bolnicu u Mostaru kad se vozaju ljudi u Hrvatsku na ljećenje.?Valjda niste zaboravili onih 450 miliona kuna za Mostarsku bolnicu.! Ili je to bila samo praonica love kao i obićno od strane vladajućih.!?