Srbijanski premijer Mirko Cvetković donio je u ponedjeljak u Bruxelles odgovore na upitnik koji joj je Europska komisija uputila 24. studenoga lani. Temeljem tih odgovora EK će izraditi mišljenje o zahtjevu Srbije za članstvo, a kandidatski bi položaj, bude li mišljenje pozitivno i prihvate li ga sve države članice, mogla dobiti najesen.
Cvetkovića je primio i predsjednik Europskoga vijeća Herman van Rompuy.
– Bila mi je to prilika potvrditi predanost Europske unije i moju osobnu izgledima za uključenje Srbije i čitava područja zapadnoga Balkana. Također sam je iskoristio da ohrabrim Srbiju da nastavi važne preobrazbe i svoju konstruktivnu ulogu u području. Naglasio sam potrebu za punom suradnjom s Međunarodnim kaznenim sudom za bivšu Jugoslaviju – izjavio je Van Rompuy.
Nizozemska za sada odbija proučiti kandidatski položaj Srbije dok se preostali haaški bjegunci Ratko Mladić i Goran Hadžić ne izruče u scheveningenski pritvor.
Srbija predala odgovore na upitnik Europske komisije
Bjelica nakon teške utakmice: 'Ne tražim alibije!' Evo što kaže o spornom suđenju
"Isti sam trener koji je izgubio 5-0 od Olimpije, sad remizirao s momčadi koja pobjeđuje u Ligi prvaka", rekao je trener RIjeke Radomir Đalović
Klara Perko o poklonima svojih ljubavnih partnera: 'Nakit od 8 tisuća eura mi je dosta lijep'
"Pisalo je 'vjera, ljubav, nada', ali sada ću je skinuti jer nismo više zajedno", istaknula je Klara, a potom je naglasila i da je dobila ogrlicu s privjeskom dijamanta.
Zelenski otkrio kada očekuje kraj rata: 'Neće to biti jednostavan put...'
Rusija je uključila teritorije koje okupira u Ukrajini u svoje nedavno izvješće o inventaru stakleničkih plinova Ujedinjenim narodima, što je izazvalo proteste ukrajinskih dužnosnika i aktivista na samitu o klimatskim promjenama COP29 ovog tjedna
Ova lampa zapalila je društvene mreže, a svatko je može imati u svom domu
Jeste li čuli za impact poduzetništvo? Zaludjelo je svijet, a i u Hrvatskoj ima sve više sljedbenika
Mislim da je ipak krajnje vrijeme da se prestane sanjariti o bivsem rezimu kao zlatnom dobu socializma i zmatnom socializmu. Jedino sto je bilo je da se omogucilo ici van. No to nije bas perspektiva za zemlju. Veci dio zemlja nasljednica jos i dalje pati posljedice bijega mozdana. I ako se vec oslikava zmatne osamdesete ne izbaciti iz uma da se tada i na zapadu vise stitilo pojedince od strane drzavnih vlasti. Ne bih gubio vrijeme objasnjivati kako su fizicki radnici u Njemackoj imali bolji standard od profesora znanosti u zemlji.