Kolumna

Što je pozadina propalih pregovora u Sarajevu i zašto se Federacijom ruši Dayton

Foto: Armin Durgut/PIXSELL
Što je pozadina propalih pregovora u Sarajevu i zašto se Federacijom ruši Dayton
22.03.2022.
u 09:15
Bošnjaci su htjeli zadržati status quo i tako ostaviti mogućnost da Hrvatima mogu i dalje birati njihove predstavnike. Zato je besmisleno pisati koji su sve prijedlozi bili na stolu. Svaki hrvatski je odbijan

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

TKO JE TKO U HRVATSKOJ TRGOVINI

Od ukupnog kolača od više od osam milijardi eura najveći udio ima pet hrvatskih i pet stranih lanaca

Hrvatska ima četiri puta veći promet u trgovini od Slovenije, ali i manje diskontera kojima i nismo skloni. Kad je riječ o privatnim markama trgovaca, one u Sloveniji čine 36,6% udjela u tržištu, u Hrvatskoj 20,5. Europski prosjek je 37%, a rekorder je Švicarska s udjelom od čak 51,6% u trgovačkim lancima. Hrvati su, međutim, još uvijek vjerni A brendovima proizvođača



Komentari 14

Avatar southman
southman
09:20 22.03.2022.

HVIDRA Mostar je u svom priopćenju sve rekla. Ili izmjena Izbornog zakona prema presudama Europskog suda i Ustavnog suda BiH ili reaktivirati Herceg-Bosnu u cilju očuvanja postojanja Hrvatskog naroda u BiH. dosta je bilo jalovih pregovora. I EU je na tom tragu.

Avatar Croatino
Croatino
11:44 22.03.2022.

Nemoguce je odrzati drzavu s tri naroda i dva entiteta u kojoj su svi ratovali jedni protiv drugih. Ocigledno je da BiH nije zrela za gradjansku drzavu po europskom principu, iz miljun razloga. Zato tri manje vise neovisna entiteta ili miran razlaz pod pokroviteljstvom EU. Zao bi mi bilo da se na kraju srbe nagradi teritorijom poslije rata, ali ce muslimani sa svojim ponasanjem dovesti do takvog scenarija.

MA
Manolo46
21:41 22.03.2022.

Tri naroda tri entiteta na nacionalnim načelima i konfederalni ustroj. Ili to ili raspad. To je jasno već 30 godina pa ne znam zašto se to odužuje i odlaže. Neka se dogodi što se mora dogoditi i to je to.