Svečana promocija prvih 57 magistara forenzičnih znanosti održana je u Sveučilišnom studijskom centru za forenzične znanosti u Splitu. Ta prva generacija uspješno je završila jedan od tri modula studija: istraživanje mjesta događaja, forenzična kemija i molekularna biologija te forenzika i nacionalne sigurnosti.
Odlukom Senata splitskog Sveučilišta u srpnju 2009. osnovan je Sveučilišni studijski centar za forenzične znanosti čiji su pokretači i osnivači prof. dr. Dragan Primorac i prof. dr. Šimun Anđelinović koji su projekt realizirali uz veliku potporu rektora splitskog Sveučilišta prof. dr. Ivana Pavića.
Sveučilišni studijski centar za forenzičke znanosti jedini je takav studij u ovom dijelu Europe. Studenti se mogu opredijeliti za tri već spomenuta modula, a od ove akademske godine i za modul financijsko-računovodstvena forenzika. Godišnje se upisuje ukupno 90 studenata, od čega devet stranih državljana.
Izniman uspjeh studija forenzičnih znanosti Sveučilišta u Splitu potpisivanje je ugovora o suradnji s dva vodeća američka sveučilišta iz područja forenzičnih znanosti. U svibnju 2009. s Institutom forenzičnih znanosti "Henry C. Lee" Sveučilišta New Haven iz SAD-a potpisan je sporazum o suradnji, a u lipnju ove godine ugovor o suradnji potpisan je s američkim sveučilištem Penn State.
još jedna glupost HR obrazovnog sistema. hrvatskoj kronično nedostaju liječnici, vise medicinske sestre, farmaceuti, a ponegdje i laboranti medicinske biokemije. Molekularnih biologa i drugih sličnih zanimanja s PMF i Biotehnološkog studija ima na birou na bacanje. Kada bi postojale potrebe za forenzičarima onda bi se svi ti ljudi s biro i biomedicinskih znanosti već davno zaposlili. Na birou u Zagrebu ima cak i doktora biomedicinskih znanosti.