Golf je sport i dopuna turističkoj djelatnosti, a ne identitet hrvatskog turizma, stav je članova Savjeta prostornog uređenja RH koji su predstavili kriterije i smjernice za planiranje golfskih igrališta. Savjet sugerira da se tereni za golf grade na manje vrijednim zemljištima – saniranim kamenolomima, smetištima, napuštenim vojnim vježbalištima ili uz postojeće hotele, a planiranje sportskih i rekreacijskih igrališta usmjeri na rubna područja.
Igrališta planirana uz obalu treba pomaknuti u unutrašnjost i tako izbjeći apartmanizaciju te da golf bude izlika za gradnju s pogledom na more. Najveća je dopuštena površina za turističku namjenu uz igralište od 18 polja od 90 hektara 10 posto površine. Ako investitor ima 500 hektara te gradi igralište od 18 polja, opet se računa 10 posto od 90 hektara, a ne od 500 – kaže Stjepo Butijer, predsjednik Savjeta.
super ideja. tako bi lepo mogli iz brega napraviti gliboki jarek. i nek se tu dečki lepo igraju tog golfa. i nek bu unutrašnjost između drave i save. to je dost daleko od mora i nebu smetalo multimilijunerima da si grade vile i kučice. ovak im golf igrališta samo smetaju.