“Nije važno kako ste živjeli, važno je kako ćete umrijeti. Kao nevjernici pa ići u pakao ili kao mučenici pa vječno živjeti u raju”, stoji u fetvi (vjerska obaveza) koju je izdao vođa terorističke organizacije Islamske države, tzv. kalif Abu Bakr Al-Baghdadi, pozivajući sve muslimane koji su se ogriješili da poginu kao mučenici jer će jedino tako dobiti oprost od Alaha za sve grijehe.
Nakon tog poziva velik broj kriminalaca i ubojica prijavio se za samoubilačke napade jer će se tako iskupiti za sve svoje grijehe i zaraditi vječni raj u kojem će ih čekati 12 djevica i sav mogući hedonizam. Sve to potvrđuju i dokumenti o 22 tisuće boraca, pripadnika terorističke organizacije ISIL-a, koji su nedavno procurili u javnost, u kojima je vidljivo, prema anketama koje su ispunjavali, kako oni koji su se prijavili za samoubilačke napade imaju iza sebe kriminalnu prošlost ili su teško i neizlječivo bolesni.
Odakle okrutnost
U svemu tome leži odgovor na pitanje otkud toliko hladnokrvnosti i okrutnosti koje imaju pripadnici te terorističke skupine koji hladnokrvno i nemilosrdno odrubljuju glave i ubijaju nedužne ljude.
Abu Bakr Al-Baghdadi sve je te kriminalce doveo u zabludu da će, ako ubiju što više nevjernika, zaraditi bolje mjesto u raju. Isto tako, dozvolio im je da konzumiraju drogu jer to više nije grijeh, znajući kako je u takvom stanju čovjek spreman učiniti nemoguće. Stoga danas psihologe, koji su pokušali analizirati profile samoubojica, ne čudi prizor u kojem jedan od mozgova napada na Pariz, Abdelhamid Abaaoud, za sobom vuče četiri leša te se smije i pjeva. Psiholozi su uvjereni da nijedna ideologija, pa ni vjerska, ne može natjerati čovjeka na takvo okrutno ponašanje. To može jedino čovjek koji je potpuno lud ili pod utjecajem jakih droga. Upravo su takvi bili organizatori i izvršitelji terorističkih napada u Parizu i u Bruxellesu.
Jedan od organizatora terorističkih napada u Parizu, u kojima je poginulo 130 ljudi, Salah Abdeslam, bio je kriminalac i bavio se krijumčarenjem i preprodajom droge te i sam konzumirao drogu. Belgijska policija zatvorila mu je trgovinu u bruxelleskom kvartu Molenbeeku jer je u nekoliko navrata u racijama pronađena velika količina opojnih droga. Jedno vrijeme prije odlaska u Siriju pomagao je bratu Brahimu u kafiću u Molenbeeku, a on je također trgovao drogom te se raznio u restoranu Comptoir Voltaire. Abdeslam bio je prijatelj glavnog organizatora, mozga operacije pariškog napada Abdelhamida Abaaouda kojeg je upoznao u zatvoru gdje je služio kaznu zbog pljačke. Abaaoud je također bio poznat po pljačkama, reketarenju i preprodaji droge.
Povratnici iz Sirije
Abdelhamid Abaaoud bio je belgijski državljanin marokanskog podrijetla koji je odrastao u siromašnoj bruxelleskoj četvrti Molenbeeku, a ubijen je u policijskoj raciji na pariško predgrađe St. Denis 18. studenoga. Abaaoud je bio u Siriji od 2014. godine i prometnuo se u jednog od prominentnih pripadnika džihadističke organizacije tzv. Islamske države. Sumnjiči ga se za još nekoliko planiranih, ali neuspjelih terorističkih napada u Francuskoj i Belgiji.
Isto tako, Omar Ismail Mostefai, francuski državljanin iz pariške četvrti Courcouronnes, jedan je od ubojica iz koncertne dvorane Bataclan i također je bio poznat policiji po svojoj kriminalnoj prošlosti i konzumiranju droge.
boriti se tako dugo,sa najbolje naoruzanim vojska svijeta,i to sam , a sa druge strane i nato,i rusija i cica i mica, zasluzuje respect