Premijer Kosova Hashim Thaçi izjavio je danas na sjednici vlade Kosova kako su najnovije odluke Europske komisije o Kosovu pokazatelj da je ono "ravnopravno s ostalim državama" objašnjavajući kako o tome svjedoči odluka o izradi studije o izvodivosti za Kosovo što je "prvi korak" prema sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju.
– Kosovo će biti tretirano kao sve druge zemlje, ravnopravno, i ovaj korak, ovaj standard, vrijedi samo za neovisne države, suverene i međunarodno priznate. To će utjecati na skraćenje puta za liberalizaciju viza za Kosovo i nastavit će se uspostavljanjem ugovornih odnosa s EU – rekao je Thaçi dodajući kako je Kosovo osiguralo dovoljan broj glasova da postane članica Europske banke za obnovu i razvoj.
– Tijekom ožujka podnijet ćemo zahtjev kao Republika Kosovo i poštovat ćemo redovite procedure kako bismo postali punopravna članica Banke za obnovu i razvoj – rekao je Thaçi.
Thaçi: Kosovo postaje članica Europske banke za obnovu i razvoj
VIDEO Novi sirijski vođa osramotio njemačku ministricu. Nijemci bijesni: 'S njim se rukovao, a s njom nije htio'
Njemački medij dodaje i da unutar muslimanske zajednice ne postoji jedinstvena regulacija koja bi se izričito odnosila na rukovanje između žena i muškaraca. Sam Kuran ne sadrži specifičan propis koji bi jasno uređivao ovu vrstu kontakta
FOTO Hrvatski svećenik napravio cjenik za vjernike. Podijelio ih po 'razredima': 'Oni s izvrsnim primanjima neka daju 100 eura'
Minimalni doprinos iznosi 30 eura godišnje, dok su iznosi za kućanstva s "dobrim" ili "izvrsnim primanjima" daleko veći
Javljanje Edija Škovrlja sa snježne A1 postalo viralno, a razlog je ovaj vozač u pozadini
Legendarni reporter otkrio je kakvo je stanje na odmorištu Zir, a u pozadini jedan vozač kamiona nije primijetio javljanje uživo.
Je li ovakva ambalaža put prema čišćoj budućnosti?
U svijetu koji se suočava s rastućim izazovima klimatskih promjena, briga o okolišu postala je ne samo odgovornost nego i ključni imperativ za tvrtke.
Stakleni stropovi i ljepljivi podovi: kako nevidljive prepreke koče napredak žena
Metafore poput "staklenog stropa", "ljepljivog poda" i "potrgane prečke" već su dugo prisutne u jeziku kada se govori o rodnoj neravnopravnosti u poslovnim strukturama.
Kosovac, čitaš pogrešne novine! Ti se trebaš informirati sa Koha Ditore.