Teroristički napad

Napadači u muzej u Tunisu mirno ušetali s kalašnjikovima, jedan je srednjoškolac

Foto: screenshot/youtube
Napadaci u Tunisu
Foto: Twitter
pucnjava u tunisu
Foto: Reuters
Tunis napad i žrtve
Foto: screenshot/youtube
Napadaci u Tunisu
Foto: Reuters/PIXSELL
Tunis
Foto: Reuters/PIXSELL
Tunis
22.03.2015.
u 08:36
Dosada su identificirani državljani Francuske, Španjolske, Italije, Velike Britanije, Japana, Rusije....
Pogledaj originalni članak

Tuniške vlasti objavile su sinoć videosnimku nadzornih kamera koja pokazuje napadače dok naoružani kalašnjikovim hodaju jednom od dvorana muzeja Bardo.

Jednominutna snimka koju je objavilo ministarstvo unutarnjih poslova na svojoj službenoj stranici Facebook prikazuje dvojicu muškaraca kako mirno hodaju s oružjem u rukama u jednoj od dvorana, a zatim su prikazana i njihova mrtva tijela.

Srednjoškolac Jabeur Khachnaoui iz pokrajine Kaserine i 27-godišnji Yassine Laabidi identificirani su kao napadači.

Navodi se da su obojica poduku iz rukovanja oružjem primila u Libiji, navela je tuniška vlada i dodala da su bili poznati policiji.

Četiri tijela Talijana poginulih u terorističkom napadu u Bardo muzeju u Tunisu koji se dogodio prije tri dana, vraćena su u domovinu.

Tijela ostalih 14 stradalih turista ostaju u Tunisu i dalje dok traje istraga.

Riječ je o, podsjetimo, ukupno 23 strana turista različitih nacionalnosti pa je i njihova identifikacija teža. Devetnaest stradalih turista bili su oni koji su u Tunis uplovili kruzerom, javlja CNN.

Dosada su identificirani državljani Francuske, Španjolske, Italije, Velike Britanije, Japana, Rusije i Kolumbije.

Tijekom terorističkog napada ozlijeđeno je 11 osoba i zadržani su na bolničkom liječenju u Tunisu.

Podsjetimo, muzej se nalazi u Bardo palači, a odmah u blizini je tuniski parlament koji je u tijeku napada zasjedao.

Zastupnici su potvrdili da su čuli pucnjavu. Pucnjava se dogodila oko 12 sati, a u trenutku napada u muzeju je bilo 200 turista. Parlament je poslije evakuiran.

Inače, napad je uslijedio nakon antiterorističke akcije koju su izvele tuniska vojska i obavještajne službe na granici sa Libijom, a pretpostavlja se da su militanti pripadnici ISIL-a.

 

>>Okončana drama u Tunisu: 22 osobe ubijene, pri spašavanju talaca ubijena i 2 napadača

 

NAJAVLJUJU POČETAK RADOVA

RS ne odustaje od zračne luke u Trebinju, a evo zašto je to jako loše za stanovništvo na jugu naše države

Bez obzira na to što dubrovački političari upozoravaju da BiH obvezuje Konvencija o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, tzv. ESPOO Konvencija, kao i Protokol o strateškoj procjeni okoliša uz Konvenciju o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, Dodik je nedavno izjavi da je specifičnost lokacije dala mogućnost i drugima da utječu na gradnju, ali da oni unatoč tome neće odustati od projekta

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 4

Avatar EU_afrodita
EU_afrodita
12:25 22.03.2015.

trn u oku su im muslimanske zemlje koje se solidno ekonomski razvijaju, a Tunis je osim toga zemlja koja je dobro razvila i demokraciju..očito da im to smeta

XA
xaron
02:12 23.03.2015.

Tesko je razumjeti ove turiste koji su isli u Tunis. Kao da su da Marsa pali. Turisticke agencije su odgovorne zbog slanja turista u opasna podrucja I trebaju odgovarati zbog zrtava.

DU
Deleted user
12:42 22.03.2015.

Glupani... ta njihova država ne živi od marljivih ruku ratara ili stočara, nego od turizma... ako već žele islamsku državu, neka zemlju ograde bodljikavom žicom da zločesti zapadnjaci ne ulaze, ali ni da njihova stoka ne odlazi na taj omraženi zapad... i neka klanjaju dok im ne dojadi...