U brodskome Likovnom salonu Vladimira Becića otvorena je izložba 39 idejnih, likovnih, urbanističko-arhitektonskih i krajobraznih rješenja spomen-obilježja za svu djecu poginulu u Domovinskom ratu. Kao najbolje rješenje spomenika izabrano je ono Petra Dolića i Petre Tončić Lipovščak pod nazivom "Prekinuto djetinjstvo", koje predstavlja reljef slagalice, a nagrađena su ukupno četiri rada. Izložbu je otvorila Brođanka Marija Petrović, koja je u ratu izgubila dvoje djece.
Prema dostupnim neuređenim podacima, u Domovinskom je ratu u Hrvatskoj poginulo 342 djece, dok su za njih još 79 podaci nepotpuni. Spomenik bi trebao biti podignut do jeseni ove godine u Slavonskom Brodu, gradu u kojemu je poginulo čak 28 djece. Inicijativu za izgradnju spomen-obilježja pokrenula je Zajednica udruga hrvatskih civilnih stradalnika Domovinskog rata, a Grad Slavonski Brod dodijelio je lokaciju u parku na Šetalištu braće Radić u gradskom središtu.
Sa pojmom "poginule djece" ima problema. Nisu za djeca poginula u nekakvim prometnim nesrecama i nisu poginula jer su se slucajno nasla na krivom mjestu. Ta djeca su bestijalno i ciljano pobijena od strane saveznika Pusica i Terselicke sa kokardom na celu koji se jos nazivaju i Srbi. Nisu Srbi slucajno gadjali bolnice i stambene cetvrti po gradovima, nego su to radili i uradili sa predomisljanjem. Za djeca su pobijena od srbo-cetnickiih zlocinaca. Zato treba podignuti spomenik za sjecanje na od Srba pobijene djece.