Iako se pobjednici predizbora u saveznoj državi New Hampshire, Donald Trump i Bernie Sanders, razlikuju kao nebo i zemlja, oni ipak imaju jednu jaku zajedničku crtu, a to je izrazito kritički odnos prema političkom establišmentu u Washingtonu. Čini se da velike skupine birača republikanaca i demokrata izvrsno reagiraju upravo na to, pa bi pobjeda te dvojice na predizborima u New Hampshireu mogla biti zvono na uzbunu i u timu Hillary Clinton, ali i kod niza Trumpovih stranačkih protivnika.
Hillary Clinton treba zabrinuti što je Sanders postigao izvrstan rezultat kod svih skupina stanovništa – kod mladih, obrazovanih, liberala, žena, bijelaca, a osobito kod radničke klase. Njegov pobjednički skup bio je nabijen emocijama, a tu su se našli i birači koji su do prije koji tjedan podržavali Hillary Clinton, no sada tvrde da joj više ne vjeruju ponajprije zato što za sobom vuče poprilično nepoželjne političke repove. One koji vode njezinu kampanju treba zabrinuti i to što je izgubila s 22 posto razlike, iako je vodstvo njezine stranke praktički premrežilo New Hampshire kako bi poništilo Sandersovu prednost.
I Trumpova pobjeda je relativno značajna, ali ne zato što je on pobijedio, nego zato što se pokazalo da su njegovi protivnici kilavi političari kojima ne pomaže ni novac za kampanju koji imaju, a ni podrška stranačkog vodstva. Trump pobjeđuje uprkos činjenici da je prije nekoliko dana na stranačkom skupu otvoreno kazao da bi sirisku djecu mogao pogledati ravno u oči i reći im da nemogu doću u Ameriku, niti pohađati američke škol ezato jer nitko ne može utvrditi tko su oni zaprva i imaju li oni ili njihovi roditelji veze s ISIL-om.
Tijekom veljače održavaju se predizbori u Južnoj Karolini i Nevadi, a zatim 1. ožujka dolazi “superutorak” kada se bira u čak 14 država i teritorija. Borba bi na obje strane mogla potrajati.
Naslov "odlazite iz SAD-a"... Tekst: "i reći im da nemogu doći u Ameriku"... Marina, razocarala si me, zar i ti...??? Kada vidim koliki je medijski pritisak protiv Trumpa sve mi je draze kad pobjedjuje.