POLICIJA UPOZORAVA VOZAČE

'U tjedan dana imali devet naleta na životinje. Stradale srne, divlje svinje i ovca'

Foto: Dusko Jaramaz/PIXSELL
Ilustracija
Foto: Ivica Galovic/PIXSELL (ilustracija)
Ilustracija
Foto: Hrvoje Jelavić/PIXSELL
Policija
02.01.2020.
u 14:54
Ukupna šteta je 51.000 kuna
Pogledaj originalni članak

Čak devet naleta vozila na životinje zabilježeno je u tjedan dana na cestama PU primorsko-goranske. Kako je priopćila policija, naleti vozila dogodili su se na području Bakra, Kostrene, Krka, Viškova i Žejana.

U tri slučaja vozila su naletjela na divlje svinje, u jednom na ovcu, a ostalima na srne. U policiji kažu da u tim sudarima nije bilo ozlijeđenih osoba, dok su uginule životinje preuzeli djelatnici nadležnih tijela. Ukupna šteta je 51.000 kuna.

Zbog svega toga policija moli vozače da budu oprezniji posebice u jutarnjim satima te da prilagode brzinu kretanja stanju i uvjetima na cesti. Napominju i da vozači koji sudjeluje u naletu na životinju na cesti, ako se utvrdi da je do toga došlo zbog neprilagođene brzine, čine prometni prekršaj.

Svjetski dan bubrega

Ova bolest godišnje pogađa više od 850 milijuna ljudi, simptomi su nespecifični, a ključ je prevencija

Svake godine, drugog četvrtka u ožujku, obilježava se Svjetski dan bubrega. Riječ je o globalnoj kampanji koja se provodi diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o važnosti bolesti bubrega, od koje na svjetskoj razini boluje više od 850 milijuna ljudi, među kojima čak 300.000 u Hrvatskoj. Prema podacima iz 2019. godine, ova bolest uzrokovala je više od 3,1 milijun smrtnih slučajeva.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

Avatar nekakav
nekakav
07:03 03.01.2020.

za divno čudo, više ljudi strada u lovu od lovaca nego životinja koje 'love'... voziti ne više do 30 na sat, i sve bude u redu. ako vam se nekud žuri, krenite ranije, dan-dva.