RUKOTVORINE

Uz pjesmu, smijeh i molitvu svladale izradu božićnih ukrasa

Foto: Damir Špehar/PIXSELL
Uz pjesmu, smijeh i molitvu svladale izradu božićnih ukrasa
15.10.2013.
u 12:49
Terapija za dušu: Radionicu je vodila časna sestra Samuela Premužić i oduševila polaznice
Pogledaj originalni članak

Nakon originalnog cekera za laptop od kukuruzovine članice bjelovarske Socijalne zadruge “Pružimo ruke” uskoro bi tržištu trebale ponuditi nove atraktivne proizvode originalne božićne ukrase i nakit. Naime, prethodnih dana dvadesetak članica Zadruge uspješno je prošlo edukaciju za izradu ovih rukotvorina koju je vodila časna sestra Samuela Premužić, dobro poznata autorica prepoznatljivih božićnih jaslica s kojima je još 1996. Hrvatsku predstavljala na Međunarodnoj izložbi jaslica u Rimu. Tijekom petodnevne edukacije odrađene u prostoru bjelovarskog Pučkog učilišta sestra Samuela bjelovarskim je ženama s puno ljubavi prenijela dio svog velikog znanja i iskustva u izradi originalnih ukrasa i nakita od kukuruzovine i raznih drugih prirodnih i svakom dostupnih materijala.

Radile i osam sati dnevno

- Ovaj rad je moja terapija, sa zdravljem nisam baš dobro i ovo mi je najbolji lijek. Sve ovo što radim i što znam je Božji dar i ja ga uzimam i toplo ga darujem ljudima. Znači od Boga primate dar i dajete ga dalje. To je naprosto radost koju je teško opisati - s osmijehom na licu kaže sestra Samuela pojašnjavajući kako se uopće počela baviti izradom rukotvorina te kako je unatoč velikoj zauzetosti s radošću u srcu odgovorila na poziv bjelovarske Socijalne zadruge.

Tijekom petodnevne edukacije bjelovarske žene radile su i do osam sati dnevno, a rad sa sestrom Samuelom, kako same svjedoče, bio im je dragocjeno iskustvo, velika radost i prava terapija za dušu začinjena pjesmom, smijehom i neizostavnom molitvom. A baš to da ponude svojevrsnu terapiju ženama u potrebi i jeste jedan od osnovnih ciljeva koje si je zacrtala skupina bjelovarskih entuzijasta na čelu s Đurđom Adlešič osnivajući ovu zasad jedinu socijalnu zadrugu.

Vraćaju samopoštovanje

Naime, ideja je bila educirati nezaposlene socijalno ugrožene žene, samohrane majke i žrtve obiteljskog nasilja te im potom omogućiti da to naučeno pretoče u koristan i svrsishodan rad. Upravo taj rad bi im trebao pomoći da oslobađajući vlastitu kreativnost ostvare i neophodan prihod i na taj način u sebi probude nadu u bolje sutra, povrate izgubljeno samopouzdanje i samopoštovanje te se i sebi i drugima potvrde kao vrijedne članice ovog društva.

>> Paljenjem božićnih ukrasa počela "Božićna priča na Zrinjevcu"

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.