Istraživanje

Više od 80 posto hrvatskih građana radije bi regres nego CRO karticu

Foto: Shutterstock
Više od 80 posto hrvatskih građana radije bi regres nego CRO karticu
16.05.2017.
u 08:02
- CRO karticom se ne mogu platiti režije, rekao je jedan od zagovornika "cash-a"
Pogledaj originalni članak

Hrvatima je najmilija gotovina i ne impresionira ih činjenica da bi preko turističkog vaučera, CRO kartice, mogli dobiti 5000, a, teoretski, čak i 10.000 kuna. Više od 80 posto građana preferira, naime, regres, odnosno “cash” koji mogu trošiti kad, gdje i na što žele, pokazalo je istraživanje portala Mojposao provedeno među 1300 ispitanika.

“CRO karticom se ne mogu platiti režije”, “Svatko ima pravo trošiti svoj novac kako želi i u državi u kojoj želi”, “Naravno da bi bio bolji novac nego kartica koju mogu koristiti samo u Hrvatskoj, a ne i u inozemstvu”, neki su od komentara zagovornika regresa.

CRO kartica, koju Ministarstvo turizma namjerava uvesti kako bi se potaknula domaća turistička potrošnja, predviđa, naime, dirigirano trošenje; polovicu svote za smještaj, oko 30 posto za hranu i piće, a ostatak novca na muzeje, wellness i slično. Sve, dakako, unutar hrvatskih granica. Da bi to bio dobar model za zaposlenike, ali i za poslodavce smatra 12 posto ispitanika.

“Mnogima je teško odvojiti novac sa strane za odmor, a ovo je idealna prilika da si to svi priušte jer novac im je već na kartici. Njihovo bi bilo samo da odluče kada će i gdje ići”, jedno je od razmišljanja. Za pet posto anketiranih, pak, nema razlike između regresa i CRO kartice. S tim da bi mnogi voljeli mogućnost izbora. “Bilo bi idealno da zaposlenik može odlučiti želi li 1100 kuna regresa ili 1500 kuna na CRO kartici”, zaključuje jedan od ispitanika. 

NAJAVLJUJU POČETAK RADOVA

RS ne odustaje od zračne luke u Trebinju, a evo zašto je to jako loše za stanovništvo na jugu naše države

Bez obzira na to što dubrovački političari upozoravaju da BiH obvezuje Konvencija o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, tzv. ESPOO Konvencija, kao i Protokol o strateškoj procjeni okoliša uz Konvenciju o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, Dodik je nedavno izjavi da je specifičnost lokacije dala mogućnost i drugima da utječu na gradnju, ali da oni unatoč tome neće odustati od projekta

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.