Nakon što je prije gotovo dva mjeseca prestao izlaziti u tiskanom izdanju, Vjesnik od danas prestaje i s ažuriranjem sadržaja na svojoj internet stranici Vjesnik.hr, a od svojih su se čitatelja i službeno oprostili.
– U ime svih koji su nekada radili ili sada rade u ovoj redakciji, zahvaljujemo se što ste nas čitali. Zahvaljujemo Vam se što ste pratili život ovog 72-godišnjeg starca, pa i u vremenu koje ovakvim starinama ne pogoduje. Iako možda i nismo uvijek pisali najbolje, bili u potpunosti iskreni ili točni, trudili smo se živjeti ovaj novinarski posao svim srcem. Jer rad u dnevnim novinama, što god tko rekao, nije posao. To je niz malih života koji svaki dan započinje ispočetka. Danas postoje viši interesi, pa je novinarska romantika pala u drugi plan. Možda imate pravo što nas kudite, jer se nismo uspjeli prilagoditi, ali samo radi Vas vrijedilo je raditi sve ove godine – stoji u članku kojeg potpisuje direktor Robert Mekinić.
Zahvalio se i nečitateljima "koji su svojim specifičnim pogledima i te kako doprinijeli postojanju lista koji im nije bio ni važan, ni interesantan".
– Zahvaljujemo se političarima koji su ovaj list stvorili i ugasili. Na isti način, u ilegali. I za dobrobit svih. Starac je svoje proživio i vrijeme je da se otvori mjesto novim snagama. Sigurni smo da će takva odluka imati nekakve posljedice. Nadamo se da će biti opravdana – piše.
Obratili su se i kolegama s kojima su "radili, živjeli i učili". Poručili su im kako su svi oni zapravo Vjesnikova djeca.
– Kada Vas netko možda jednom zapita što je bio Vjesnik, predlažemo da ne odgovorite da je to 10 ili 20 milijuna kuna iz državnog proračuna godišnje, kojih u ovoj teškoj situaciji nema. Odgovorite mu da je to tradicija koja se ne može kupiti, jer ona nastaje vremenom. Odgovorite mu da su to "Vjesnikove nagrade za umjetnost“, da je to "Breza“ u Puli, da je to "Plava vrpca Vjesnika“. Odgovorite mu da su to deseci tisuća stranica novina koje su čitali besplatno u cijelome svijetu svi koji su imali internet... – stoji u članku.
Vjesnik: Hvala što ste pratili život ovog 72-godišnjeg starca
Europljanima ozbiljno poručuju: Budite spremni, napunite zalihe pića, lijekova, radio na baterije...
"Nemamo jasan plan o tome što će EU učiniti u slučaju oružane agresije na državu članicu", stoji u izvješću
Srpska pjevačica za dlaku izbjegla tragediju u Novom Sadu: 'Ne mogu objasniti zašto sam se vratila'
Jutros sam ustala s mišljenjem da ne mogu preživjeti još jednu gužvu petkom u autu u Beogradu i krenula sam prema istoj željezničkoj stanici na kojoj se dogodila ova tragedija, baš u vrijeme kad se sve odigralo. Ne mogu vam reći zašto sam odustala i ipak krenula autom. Danas je ovo mogao biti bilo tko od nas. Velika tuga, napisala je.
Inženjer građevine objasnio kako je došlo do tragedije u Novom Sadu: 'Zbog ovog se diže panika'
Kako smo ranije pisali, željeznički kolodvor u Novom Sadu izgrađen je 1964. godine, a rekonstrukcija je počela u listopadu 2021. godine, da bi zgrada bila svečano otvorena u jeku predizborne kampanje u ožujku 2022. i potom ponovno zatvorena zbog nastavka radova
Bez dijeta i odricanja: Uz ovu vrstu prehrane masti se same tope, a uz to boostate zdravlje
Uradi sam projekt za koji vam je potrebno manje od 30 minuta i materijal koji već imate kod kuće
Uništeno je sve što je vrijedilo, kultura, umjetnost, zdravstvo, školstvo, sigurnost na ulici, privreda, obrtništvo, prodane banke, prodani mediji... Sve smo uništili, ostala je samo sveta krava kapital (200 bogatih obitelji i sveta majka Crkva. Prvi zaduženi za nazadovanje materijalnog stanja ljudi, drugi za nazadovanje uma.