Prema odgovoru koji smo dobili iz Vrhovnog suda na upit kad se može očekivati revizijska odluka u slučaju Franak, riječ je o slučaju koji ima hitan karakter, ali što to znači podrobnije, ništa nije rečeno. O reviziji odlučuje vijeće od pet sudaca Vrhovnog suda, i to bez rasprave, a što se biti spora tiče, sve je moguće.
Reviziju sud može odbaciti kao nedopuštenu jer je podnesena iz razloga zbog kojih se ne može podnijeti ili što nisu ispunjene pretpostavke da bi sud odlučivao o biti spora. Revizija će biti odbijena kao neosnovana ako sud utvrdi da ne postoje razlozi zbog kojih je izjavljena. Vrhovni sud može ukinuti u cijelosti ili djelomično obje prethodne presude, Visokog trgovačkog suda i Trgovačkog suda u Zagrebu, odnosno predmet vratiti na odlučivanje jednom od dvaju sudova. Sud kojem je predmet vraćen tada je vezan pravnim shvaćanjem iznesenim u revizijskoj odluci. Vrhovni sud može i preinačiti pravomoćnu presudu i potvrditi presudu suca Radovana Dobronića. Otvorena je i mogućnost da Vrhovni sud u tijeku revizije zastane s postupkom kako bi od Ustavnog suda zatražio ocjenu ustavnosti valutne klauzule.
Podsjećamo, pravomoćnom presudom VTS-a banke su bile zadovoljne jer je presuđeno da su krediti vezani valutnom klauzulom u švicarskim francima bili zakonito ugovoreni, te što je ukinut dio prvostupanjske presude kojim je bankama naloženo ponuditi potrošačima konverziju kredita u kunama uz fiksnu kamatnu stopu važeću u vrijeme sklapanja ugovora. Potrošač, odnosno Udruga Franak bili su zadovoljni dijelom pravomoćne presude kojom je potvrđen dio presude suca Dobronića o ništetnosti promjenjive kamatne stope. Prema tomu, obje strane mogu puno dobiti i izgubiti ili ostati na istomu, što je utvrđeno pravomoćnom presudom temeljem koje su korisnici kredita u švicarskim francima mogli podnositi tužbe protiv sedam banaka, osim Sberbanke protiv koje su svi tužbeni zahtjevi odbijeni.
Hitno znaci unutar desetljeca-dva