Splitski gradonačelnik i saborski zastupnik Željko Kerum najbogatiji je političar u zemlji – samo ušteđevine ima 55 milijuna kuna – a sestra mu Nevenka Bečić bila bi sirotinja da joj nije supruga, čini se po imovinskim karticama koje su predali Povjerenstvu za sprečavanje sukoba interesa.
U njezinu je vlasništvu tek 60 dionica HT-a i automobil golf, a kao članica uprave Keruma godišnje zarađuje 221.711 kuna. Njezin je suprug naslijedio tri stana od 57, 81 i 204 četvorna metra koji zajedno vrijede 10,3 milijuna kuna, četiri kuće od 120 do 1200 metara četvornih koje su vrijedne 14,5 milijuna kuna, dva zemljišta vrijedna 5,2 milijuna kuna i grobnicu, a sam je kupio poslovni prostor vrijedan 2,2 milijuna kuna. Naslijedio je i repliku Rafaelove Madone staru 300 godina koja je procijenjena na 375.000 kuna, a ima još dvadesetak umjetnina i numizmatičku zbirku.
Dalibor Bečić ima dionice u Tera Feliksu, Konstruktor inženjeringu i HT-u te ušteđevinu od 80.000 eura. Neto je godišnje zaradio 115.733 kune, a od imovinskih prava, prodaje nekretnina i nasljeđivanjem dobio je još 520.945 kuna. Terete ga dva kredita “teška” 298.000 eura.
Osim visoke štednje, Kerum je u svojoj karijeri samostalno stekao brojne nekretnine vrijedne 3,3 milijuna eura (oko 25 milijuna kuna). Ima zemljišta u Splitu i Rogoznici, kuće u Zagrebu, Solinu, Podstrani i na Čiovu te hotel Nevu u Podstrani. Vlasnik je tvrtki Kerum, Ribomiks, Neva Kerum, Joker, Fanat, Kerum trgovina i Lora projekt čije je nominalne vrijednosti zajedno procijenio na 27,2 milijuna kuna. Osim godišnje plaće od 228.961 kuna, Željko Kerum od imovine i kapitala u 2011. dobio je još 12,5 milijuna kuna.
Nevenka Bečić nije željela komentirati imovinsku karticu svoga brata Željka Keruma jer "nije njegova glasnogovornica".
– Bio je i prije najbogatiji, pitajte njega sve što imate pitati, nemojte mene – rekla je Bečić. Na naš zaključak da očito voli umjetnost s obzirom na to da kod kuće ima veliku kolekciju umjetničkih slika, Bečić je rekla:
– Slike nisu moje vlasništvo. U imovinskoj je kartici jasno navedeno da su vlasništvo mog supruga. Prema tome, nije poželjno informirati javnost iznošenjem neistina.
Postavljam javno pitanje USKOK-u i DORH-u kada će početi istraživati ratno profiterstvo?