SPAŠAVANJE GUBITAŠA

Za kredit Orljavi, koji su odobrili HBOR i HPB, u jamstvo dane dionice CO-a i ACI-ja

Foto: Tihomir Ivcetic/PIXSELL
Za kredit Orljavi, koji su odobrili HBOR i HPB, u jamstvo dane dionice CO-a i ACI-ja
28.07.2017.
u 10:42
Model zaloga vrijedne imovine za kredite gubitaša primijenjen je i kod Petrokemije kada joj je odobreno 350 milijuna kuna
Pogledaj originalni članak

Državna tvrtka Orljava iz Požege u kojoj, kako je naglasio ministar državne imovine Goran Marić, radi 330 zaposlenica dobit će kredit od 14 milijuna kuna, a država je u zalog za kredit stavila dionice Croatia osiguranja i ACI-ja vrijedne ukupno 28 milijuna kuna. Kredit je odobren na rok od deset godina s počekom od dvije godine i kamatom od 4 posto.

Tako se vrijednom imovinom ponovno krpaju rupe državnih gubitaša, što je bio slučaj i kod kredita od 350 milijuna kuna odobrenog Petrokemiji za koji su založene dionice HT-a, Podravke, Croatia Airlinesa i Đuro Đaković grupe. Modus operandi uvijek se opravdava očekivanjem da će se pronaći strateški partner i planom resrukturiranja.

Ipak, kad se uzme u obzir da su kredit Orljavi odobrili državni HBOR i HPB, a da Orljava time namjerava platiti zaostale porezne i obveze dobavljačima po predstečajnoj nagodbi te Državnim nekretninama, vidi se da će se novac od kredita zavrtjeti unutar državnog aparata u najširem smislu.

Orljava je tvrtka koja se bavi proizvodnjom odjeće i još nije privatizirana, u stopostotnom je državnom vlasništvu iako se bavi tekstilom, a kredit će teško vratiti jer stvara gubitke u poslovanju i godišnje uprihodi samo 22 milijuna kuna.

NAJAVLJUJU POČETAK RADOVA

RS ne odustaje od zračne luke u Trebinju, a evo zašto je to jako loše za stanovništvo na jugu naše države

Bez obzira na to što dubrovački političari upozoravaju da BiH obvezuje Konvencija o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, tzv. ESPOO Konvencija, kao i Protokol o strateškoj procjeni okoliša uz Konvenciju o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, Dodik je nedavno izjavi da je specifičnost lokacije dala mogućnost i drugima da utječu na gradnju, ali da oni unatoč tome neće odustati od projekta

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

AO
ante.oreskovic75
11:51 28.07.2017.

Novinarka sve zna!!!!!Kako to da ne radi kao savjetnica negdje na visokom položaju?Eto dali su kredit firmi koja ima 330 zaposlenih umjesto da ih razjure svoja zna da to neće moći vratiti!

LU
lunar777
11:53 28.07.2017.

Do kada ćemo financirati socijalističke gubitaše? Privatizirajte i ako nisu u stanju poslovati u plusu stečaj.