Ne osjećam se krivim, niti me itko može uvjeriti u moju krivnju, jer da je netko rekao Općini Bosiljevo i drugim općinama da trebamo ograditi ceste, mi bismo to sigurno napravili. No, ceste i jezero bili su na HEP-ovu gradilištu, ne općinskom. Osim toga, tijekom istrage DORH me pozivao kao svjedoka jer se istraživala odgovornost HEP-a i Tomislava Tomića, tadašnjeg voditelja projekta HE Lešće, pa mi je ovaj zaokret, po kojem sam ja jedini osumnjičen, u najmanju ruku začuđujući i pomalo zastrašujući – komentirao je Josip Korenić, protiv kojega je Općinsko državno odvjetništvu u Karlovcu podiglo optužnicu.
Stavljaju mu na teret da je kao načelnik općine Bosiljevo od 14. lipnja do 10. listopada 2010. trebao na odgovarajući način zaštititi i označiti cestu koja je od naselja Otok na Dobri vodila do naselja Trošmarija, a koja tada više nije bila u funkciji jer je, punjenjem akumulacijskog jezera uz HE Lešće, bila potopljena. Posljedica toga je pogibija Slavke (70) i njenog sina Rafaela Jurkovića (25) koji su sletjeli automobilom u netom stvoreno jezero za koje nisu bili oznakama upozoreni da postoji.
>>Voditelj projekta HE Lešće prijavljen za smrt majke i sina
>>Majka nije znala plivati, a ni brat koji je imao Downov sindrom
Tko je trebao biti odgovoran za neoznacavanje kraja puta.?Mozda gradonacelnik Rijeke ili nekog drugog grada izvan njegove opcine.