ANALIZA: ŠIRENJE rata

Zašto Moldavija i Gruzija? Evo zašto ove zemlje prve strahuju od napada

Foto: Stefan Sauer/DPA
Zašto Moldavija i Gruzija? Evo zašto ove zemlje prve strahuju od napada
07.03.2022.
u 15:45
Zbivanja u Ukrajini dodatno su podgrijala prijepore između triju naroda te osnažila ratne politike koje su ostale zamrznute potpisivanjem Daytonskog mirovnog sporazuma. Do nove prigode. Koja se ‘otvara’ s novim raspletom u Ukrajini

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadžaj s potpisom.

Mjesečni pristup - 39 kn/mj

Pristup Večernji Premium sadržaju do otkazivanja, mjesečna naplata

  • Prvi mjesec 9 kuna (samo za nove korisnike)


Komentari 2

ŽE
Žegarni
16:37 07.03.2022.

Kada znamo koji su idući ciljevi pomahitalog Gadolfa Putlera koje će biti protumjere. Neće se valjda opet tek slati oružje nakon što putinovci započnu okupacije?

DU
Deleted user
16:26 07.03.2022.

Glavni cilj ruske agresije na Ukrajinu je pripajanje Krima i odmetnutih pokrajina. Da se išlo vojno intervenirat samo u tim područjima,Ukrajina nikad nebi pristala na odricanje tih teritorija,ali sada kada je velika većina teritorija pod opsadom, najveći gradovi gotovo u okruženju, jedan dio njih već pao u ruke neprijatelja, sad već takav ishod i nije tako nemoguć, ako Ukrajina želi zaustavit razaranje svoje zemlje. Rusi su procjenili da se NATO pod prijetnjom nuklearnog oružja ipak neće direktno umješati u taj sukob i riskirati nuklearni rat, a EU trpi direktne posljedice , što odgovara i Rusima i Amerima. Dodatni zahtjev Rusa, da Ukrajina ugradi vojnu neutralnost u svoj ustav je također vjerojatan ishod, na što bi oni bili pristali i odmah samo da se izbjegne rat, ali tada bi izgubili svaku nadu u povrat otuđenih teritorija.