Akcija oporbe

Zbog EPH i VOX-a Šeks sazvao sjednicu Antikorupcijskog vijeća

Foto: Patrik Macek/PIXSELL
Zbog EPH i VOX-a Šeks sazvao sjednicu Antikorupcijskog vijeća
21.02.2014.
u 23:57
Na sjednici će govoriti akademik Jakša Barbić, profesor Mihajlo Dika i profesorica Jasna Garašić.
Pogledaj originalni članak

Nacionalno vijeće za praćenje provedbe Strategije suzbijanja korupcije u utorak će održati tematsku sjednicu na kojoj će otvoriti raspravu o tome omogućavaju li pojedina rješenja iz Zakona o predstečajnim nagodbama korupciju.

Vladimir Šeks (HDZ), šef toga vijeća, rekao nam je da je povod za tu sjednicu bila predstečajna nagodba EPH Ninoslava Pavića i VOX-a Rene Sinovčića. Na tematskoj sjednici govorit će akademik Jakša Barbić, prof. Mihajlo Dika, koji je zatražio ocjenu ustavnosti predstečajnih nagodbi, te prof. Jasna Garašić. Prof. Dika napisao je rad o ustavnosti, koruptogenosti i zloupotrebi predstečajnih nagodbi.

On u uvodu piše, prenosi nam Šeks, da primjena tog zakona u nekim dijelovima omogućuje koruptivnu praksu. Vijeće će preporučiti korekciju Zakona o predstečajnim nagodbama. Šeks podsjeća da je HDZ podržao donošenje Zakona o predstečajnim nagodbama, ali ne i naknadne izmjene. On osobno nije se htio upuštati u odnos Milanovića i ministra Linića, jer premijer navodno traži ukidanje predstečajeva, ali je poručio da stručnjaci osporavaju te nagodbe.

>>Oporba: Predstečajne nagodbe treba što prije popraviti!

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 7

EU
eurobanana
08:47 22.02.2014.

Predstečajne ostale u obitelji Tako u predstečajnoj nagodi za DI Čazma gdje je interes pokazao i DORH stoji i posebno objašnjenje Ministarstva financija kako su zapravo oni vjerovnici DI Čazme u visini od 17,2 milijuna kuna, a kojeg je umjesto Linića potpisao Branko Šegon. Samu informaciju tko je iz Uprave Fine zadužen za predstečajne nagodbe Fina ne želi dati. Još 23. siječnja, dakle prije mjesec dana, poslali smo im pismeni upit u kojem smo tražili odgovor na pitanje koja su zaduženja Ivne Šegon i Mičetića u Upravi Fine, no nakon 6 požurnica i isteka zakonskog roka nismo dobili nikakav odgovor što je samo potvrdilo naše sumnje. Uprava Fine detaljno je odgovarala na naše dosadašnje upite o imovini članice Uprave Ivne Šegon te su nam detaljno tumačili zakon prema kojem Ivna Šegon nema obvezu predaje imovinske kartice. No, na pitanja o zaduženjima članova Uprave - ni riječi. Prema svemu sudeći obiteljsko-riječki lanac Linić-Šegon-Mičetić izravno upravlja masom od 50 milijardi kuna koliko su zapravo teške Predstečajne nagodbe. U tim poslovima ključno je diskrecijsko pravo Ministarstva financija. Čini se kako su se za sve pobrinuli.

Avatar žič
žič
10:05 22.02.2014.

bravo druže šeks......

Avatar gladnijura
gladnijura
10:31 22.02.2014.

Detoksikacija privedena kraju?