NOVA INICIJATIVA

Apel stanovnika zagrebačke Svete Klare: 'Trebamo dom za starije, znamo točno i gdje bi se mogao graditi'

Foto: Robert Anic/PIXSELL
Sveta Klara
Foto: Robert Anic/PIXSELL
Sveta Klara
Foto: Robert Anic/PIXSELL
Sveta Klara
Foto: Robert Anic/PIXSELL
Sveta Klara
Foto: Igor Soban/PIXSELL
Sveta Klara, naselje u kojoj se grade nove zgrade i prodaju stanovi
Foto: Igor Soban/PIXSELL
Sveta Klara, naselje u kojoj se grade nove zgrade i prodaju stanovi
04.06.2024.
u 08:00
Mjesni odbor predlaže da se objekt za smještaj umirovljenika podigne na gradskoj parceli na uglu Burićeva odvojka i Sisačke ceste, a Vijeće četvrti Novi Zagreb – zapad podržava inicijativu
Pogledaj originalni članak

Novi Zagreb slovi kao dio metropole s pretežno mladim stanovništvom, no i ondje je, kažu, sve više ljudi treće životne dobi, a na cijelom području južno od Save postoji samo jedan gradski dom za starije, Sveta Ana u Sopotu. Mnogi smatraju da to ni približno nije dovoljno pa se pojavila inicijativa da se dom za starije sagradi u Svetoj Klari. Iz tamošnjeg mjesnog odbora uputili su je Vijeću četvrti Novi Zagreb – zapad, a predlažu da se objekt za smještaj umirovljenika podigne na gradskoj parceli na uglu Burićeva odvojka i Sisačke ceste.

– Naš kvart broji 64.000 stanovnika i potrebe za realizacijom takvoga projekta su goleme. Postoje privatni domovi koje si malo tko može priuštiti pa nam zato treba gradski. A pored parcele koju smo predložili nalazi se vrtić, stoga bi to bila idealna lokacija – objašnjava Ivan Iličić, vijećnik Mjesnog odbora Sveta Klara.

U četvrti kažu da će objeručke prihvatiti inicijativu te uputiti sve potrebne zahtjeve mjerodavnom gradskom uredu. – Imamo najviše mladih stanovnika u Zagrebu, ali to se mijenja. Potreba je ozbiljna – poručuje Dražen Hrkač, predsjednik Vijeća četvrti.

Pitali smo i Grad postoji li mogućnost da se inicijativa prihvati te da Klarani u skoroj budućnosti dobiju dom za smještaj umirovljenika.

– Pokrenut je postupak analize dostupnosti odgovarajućeg zemljišta u zapadnome dijelu grada gdje se planira gradnja novog doma za starije osobe. U planu je i uspostava centra za pružanje usluga u zajednici za starije osobe kao baze pružatelja socijalne usluge pomoći u kući i jedinstvenog centra kao informativne baze za uspostavljanje sveobuhvatne izvaninstitucijske skrbi za starije osobe – ističu u gradskoj upravi.

Dodaju i kako je u planu za ovu godinu gradnja dislociranog objekta Doma za starije osobe Dubrava koji će imati kapaciteta za 200 korisnika.

VEZANI ČLANCI:

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

Avatar neugodan
neugodan
21:45 04.06.2024.

fali domova za starije, istina. sagradite ih.