Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić primio je predstavnike 145. brigade Hrvatske vojske koji su mu uručili zahvalnicu za pomoć u obilježavanju 20. obljetnice njihova postojanja u listopadu prošle godine, izvijestili su iz gradske službe za informiranje.
Gosti su gradonačelniku uručili i monografiju izdanu uz pomoć Grada, koja je posvećena svim poginulim braniteljima, pripadnicima 145. brigade HV-a, kao i svim umrlima koji su pošli za svojim prijateljima u proteklih 20 godina.
Na 317 stranica Monografija dokumentira samoorganiziranje građana Dubrave i „cjelokupnog hrvatskog puka od nenaoružanih odreda, preko jedinica Narodne zaštite i Zbora narodne garde, pa do stvaranja 145. brigade, kao dijela Zagrebačkog korpusa i cjelokupne Hrvatske vojske“.
Predstavnici 145. brigade predstavili su gradonačelniku i svoje buduće projekte, s posebnim naglaskom na aktualnu inicijativu da se spomen-obilježje poginulim braniteljima u Dubravi nadopuni s još 21 imenom branitelja koji nisu upisani te da se taj trg nazove Trgom 145. brigade.
Branitelji s Bandićem o izmjenama spomen-obilježja u Dubravi
Srpska glumica bez zadrške popljuvala Split! Živjela u Hrvatskoj 7 godina pa se nezadovoljna vratila u Srbiju
Srpska glumica Ana Franić bez zadrške je opisala svoj boravak u jednom od najljepših dalmatinskih gradova. - Živjeti u Splitu, živjeti u bilo kojem primorskom mjestu znači naviknuti se na jedan život kakav mi ovdje ne poznajemo, na jednu potpunu učmalost manje sredine - kazala je te dodala kako joj je boravak u gradu koji broji više od 160 tisuća stanovnika bio "apsolutno nepodnošljiv".
Na novoj 'listi srama' su bivši nogometaši, sportaši, odvjetnici... nećete vjerovati koliki je najveći dug državi
Porezna uprava hvali se da čak 98 % dugova uspije naplatiti, do kraja rujna ove godine je poduzela 374.742 mjere s ciljem naplate
FOTO Nina Martina izgubila je 40 kg u 'Životu na vagi', pogledajte kako se promijenila nakon showa
Kako Hrvatska stoji s obzirom na svijet: Ova grana medicine privlači sve više stručnjaka
Uradi sam projekt za koji vam je potrebno manje od 30 minuta i materijal koji već imate kod kuće
spomen-obilježje poginulim braniteljima u Dubravi nadopuni s još 21 imenom branitelja koji nisu upisani Nemam ništa protiv, no postavljam pitaje: Kako to da tih 21nisu upisani odmah? Jesu li oni poginuli na bojištu? Jesu li oni prepoznati nakon DNK analize? Ili su dodani kako bi se opravadolo broj 500.000 branitelja nakon objave službenih podataka od 350.000? Uz svo dužno poštovanje prema braniteljima i njihovim obiteljima, ali ovaj članak je nedorečen i zbog toga postavljam ovakvo pitanje... Dovršite članak, promijenite ga dodavanjem odgovora na moja pitanja pa moj komentar slobodno uništite... Čak to i tražim -čim odgovorite novim člankom na postavljeno pitanje, brišite ovaj...