Što se tiče odluke Državne komisije, a na poticaj i današnje izjave gradonačelnika Tomislava Tomaševića, želimo istaknuti kako, s ciljem da se Gradskoj upravi i gradonačelniku olakša izbjegavanje suradnje s C.I.O.S. Grupom - ne namjeravamo potpisivati okvirni sporazum - priopćili su danas iz Uprave C.I.O.S.-a, nakon izjave Tomaševića po pitanju glomaznog otpada da će, prema nalogu Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, privesti poništeni natječaj o zbrinjavanju glomaznog otpada kraju te potpisati okvirni sporazum sa dvije tvrtke koje su na njemu bile najjeftinije.
Krajem prošle godine, podsjetimo, Grad je raspisao natječaj o zbrinjavanju otpada te ga je podijelio u tri grupe - za zbrinjavanje drvenog otpada, glomaznog otpada te otpada koji čine ostaci od čišćenja ulica. Tvrtka Reoma bila je najjeftiniji ponuditelj za glomazni otpad, dok je tvrtka Cezar u vlasništvu Petra Pripuza bila najpovoljnija u druge dvije grupe. No, Tomašević je u kolovozu poništio cijeli natječaj te najavio da će se Grad o svom glomaznom otpadu brinuti sam. Državna je komisija ipak krajem rujna odlučila da se natječaj nije smio poništiti, pa gradonačelnik mora natječaj privesti kraju, odnosno donijeti odluku o “pobjedniku”. No, ni s Reomom, koja se žalila na poništenje natječaja, a niti s Cezarom nije primoran potpisati ugovor jer samim se natječajem sklapa okvirni sporazum na dvije godine
No, kako kažu u C.I.O.S.-u, oni u okvirni sporazum u svakom slučaju ne namjeravaju ulaziti.
- Nastavno na ranija obećanja koja je u izbornoj kampanji davao g. Tomašević, želimo skrenuti pozornost da očekujemo kao tvrtka koja na području Zagreba djeluje, ali i građani, među koje se s našim zaposlenicima ubrajamo, dobiju najkvalitetniju uslugu uz najpovoljnije cijene, a sve uz pridržavanje pozitivnih zakonskih propisa. Nadalje, prema medijskim napisima evidentno je da na području grada najkvalitetnija usluga izostaje, a u upitnost dolazi i povoljnost cijene jer „cjepkanje“, odnosno podjela cjelokupne nabave na manje segmente (npr. privremenog skladištenja, prijevoza, drobljenja i ponovnog prijevoza) te na više gospodarskih subjekata - pitanje je za neke druge institucije koje bi trebale provjeriti je li takav način postupanja u skladu sa Zakonom o javnoj nabavi ili se želi pogodovati nekim drugim društvima.
Unatoč inovativnom rješenju sa dvije drobilice, koje je ljetos gradonačelnik javnosti predstavio kao rješenje problema glomaznog otpada te novootkrivenom bogatstvu koje se u tom glomaznom otpadu nalazi u vidu 50% vrijednih sirovina, a za što građani Zagreba do tada nisu niti znali, za pohvaliti je doprinos Gradske uprave i gradonačelnika Tomaševića koji „nesebično daruju“ glomazni otpad s vrijednim sirovinama razrušenoj Banovini i koji se svakodnevno odvozi kamionima u Sisak - stoji u priopćenju iz C.I.O.S. Grupe.
He he he he he