U Arena centru u Zagrebu otvoren je Boogie Lab, još jedna lokacija koncepta koji u metropoli uspješno posluje već kojih godinu i nekoliko mjeseci i u tom periodu stigao je do svoje druge lokacije. Riječ je o, u svakom slučaju, inovativnom konceptu koji je u osnovi craft pekarnica, ali je i bistro kao i bar, gdje prvoga u Zagrebu, unatoč nekim vrlo uspješnim lokacijama i franšizama, i dalje nedostaje, a drugog dvoje rekli bismo čak fali i kronično. Boogie Lab odlično osmišljen spin off uspješne craft pekarnice, Kroštule, čija je doista odlična ponuda dodatno razvijena, a onda dopunjena kavom i koktelima, uz druga pića. Na taj način dobila su se mjesta u kojima se može lagano pojesti i popiti kakav koktel koji je sam po sebi uvijek drukčije piće. I sve se to ponajprije sviđa mladima koji vole različitost i raznovrsnost okusa. Prvi se Boogie Lab otvorio u Parku kneževa, najluksuznijem stambenom kompleksu u centru Zagreba, te se odmah vidjelo da se radi o ideji koja je izuzetno “zarazna”. Kvalitetna a lagana hrana temeljena na beskvasnom tijestu poznate zadarske craft pekarnice Kroštula Karla Vulina, koji je svakako jedan od pokretača trenda sourdough tijesta u nas, uz različite koktele ili kavu – u Boogie Labu može se izabrati između nekoliko vrsta pa i specialtyja, jednoga koji je za Boogie Lab u Arena centru napravljen posebno.
Svakako je novom naselju niklom oko Arena centra, čemu treba pridružiti i još noviji kompleks u Blatu kao i nešto starije Lanište, trebao ovakav koncept. Pri tome ne treba smatrati ničim negativnim to što se Boogie Lab nalazi u samoj Areni jer i njoj donosi osvježenje. Inače je u Centru za hranu bio rezerviran food court na prvom katu, a prizemlje za kafiće. S Boogie Labom izašlo se iz te matrice, on se nalazi na mjestu gdje je godinama uspješno poslovao Living Room, no s vremenom se pojavila i potreba za nečim svježim, upravo za nečim poput Boogie Laba. Uvijek sa žaljenjem konstatiramo kako Novom Zagrebu nedostaje dobrih barova, a Boogie Lab je koncept koji uredno može funkcionirati kao bar, pa je i time donio dodatnu kvalitetu u Arena centar.
– I nama je pomalo neočekivan bio uspjeh ove ideje, pa smo očito vrlo sretni što smo već nakon ovog relativno kratkog vremena uspjeli otvoriti lokaciju koja je zapravo ono što smo zamišljali kao Boogie Lab. Ovdje je oko 400 kvadrata u kojima će se moći družiti svakodnevno uz ponudu koju ste dijelom već upoznali u Parku kneževa, ali koja će se s vremenom dopunjavati jer se u slučaju Arena Centra radi o velikoj frekvenciji prolaznika. Tu je i terasa, a sve je urešeno s čak 300 biljaka. U svakom trenutku razina usluge mora biti ista pa smo nešto oprezniji u tom smislu. Računamo da će se sve posložiti najkasnije do rujna, kada ćemo zaokružiti ponudu. Nadamo se da ćemo ugošćivati DJ-e i glazbenike koji će podizati atmosferu u ovom našem lokalu – kazao je Mladen Vidović, pokretača ideje Boogie Laba, dakako uz Karla Vulina.
U novom Boogie Labu ukupno je 220 mjesta, na podestu će se svirati, a iznad njega je pano koji označava temeljnu jednostavnu filozofiju lokala – Sunshine, Moonlight, Good Times – što su, prepoznat ćete, prilagođeni stihovi iz evergreena The Jacksonsa “Blame it on the Boogie”. Ugodan, a iznimno efektan prostor, koji je osmislila Mia Petričević, vrlo je prohodan, prozračan, s decentno smještenim najvažnijim svojim elementima po rubovima prostora. Kada se uđe iz prostora Arena centra, prvo je pekarnica, zatim prostor kuhinje gdje se hrana priprema, pa onda dugi šank koji potvrđuje kako je jedna od namjena Boogie Laba u Novom Zagrebu da popuni upražnjen barski prostor. Hrana je u principu tri glavna obroka dnevno, ali i brunch, po logici Vulinove Kroštule, ne još sa svim jelima koja se nude u prvom Boogie Labu, ali i ona će s vremenom stići.
– Držimo se i dalje jednostavnog zalogaja, laganog, koji ide uz bilo koje piće. I to bilo kada u danu. Na početku krećemo s više pekarskih proizvoda, i s pizzama, a s vremenom uvodimo i druga jela. Nadamo se da će vam se svidjeti i slatki zalogaji, sve je, naravno, i dalje bazirano na sourdoughu jer ovdje njegujemo kulturu kruha – kazao je Karlo Vulin na otvorenju Boogie Laba. Pain Suisse sa šunkom i sirom te kremom od kiselih krastavaca jednostavan je a zasitan zalogaj koji rješava problem doručka, dok će međuobrok, sve popularniji brunch, lako popuniti sendvič od mortadele s pestom od bosiljka koji je pun okusa i može vas “držati” i do kraja radnog vremena. Hrenovka u lisnatom tijestu s domaćim senfom klasičan je zalogaj koji je ovdje u drugoj dimenziji u odnosu na redovnu kvartovsku pekarnicu, a croissant, uobičajen zalogaj uz kavu, ovdje se koristi za sendviče te se nudi s pršutom i sirom. Croissant je izvor inspiracije naših pekara već neko vrijeme te se s lakoćom radi odmak od osnovnih nota i tekstura koje traju od pamtivijeka. Boogie Lab je mjesto gdje se može jako dobro vidjeti što croissant može biti, nude ga s čokoladom, bademom, pistacijom, kokosom i malinom. Ali onda je tu i nešto što nas se osobito dojmilo a to je križanac između croissanta i cookieja – crookie. Zalogaj koji spaja najbolje od croissanta i keksa dolazi s maslacem od kikirikija i džemom od trešanja, zbilja je ugodne teksture, a vješto su spojeni naizgled nekompatibilni okusi.
Među pizzama – koje su neobično lagane – izdvajamo onu s mortadelom i pistacijama gdje se doista ne štedi na sastojku. No, ne bunimo se, najbolje mortadele jesu s pistacijama, a ovdje su ti okusi naglašeni do kraja.
Interesantna je svakako i pizza s domaćim kozjim sirom i fermentiranim čilijem, prepoznaje se i korijandar, sve kao podsjetnik na tople južne Vulinove krajeve. Naglasili smo već kako je bar važna komponenta novozagrebačkog Boogie Laba, pogotovo i zato što se nudi niz koktela, a koktelska kultura sve je važnija u zagrebačkom ugostiteljstvu. I u novozagrebačkom Boogie Labu dobra je ponuda, slično kao u Parku kneževa, tu su klasici i signature kokteli. Kušali smo dva novija.
– Last Call je varijacija na klasični martini, odnosno varijacija na varijaciju varijacije martinija. Ideja je došla slučajno: jedne večeri gost je tražio martini pa smo na shemu zero wastea iskoristili jabukom infuziranu votku i onda jabuku iskoristili kako bismo napravili šarab. Sve je domaće osim dry vermoutha, koji još nismo počeli raditi, ali mogli bismo i to. Još je tu i maslinovo ulje infuzirano s čilijem. U jednu je ruku ovo ljetni koktel jer ima kiselinu, slatkoću, alkoholni kick, začinski moment i teksturu maslinovog ulja. Malo je sofisticiraniji, gospodskiji, rekao bih. Što se koktela Fine Line tiče, kolegica se spremala na natjecanje, ostao je kratak rok pa smo morali koristiti ono što je te večeri ostalo u baru. I tako je ispao koktel na bazi bezalkoholnog likera od gina infuziran limunovom koricom, ima samo 5,4 posto alkohola, vrlo je lagan, a pića s manje alkohola sada su i rastući trend. Ukrašen je pjenicom od domaće jagode i čokolade, a završavamo ga s malo tonika kako bi se dobio balans u okusima. Jedini je alkohol ovdje Cointreau – kazao nam je Jere Bebić, barmen u Boogie Labu u Arena centru.
Moguće je da će i u njemu kokteli biti jednako popularni kao i u lokalu u Parku kneževa, gdje ih se vikendom zna prodati i više od 200, pri čemu odabir ovisi o dobu godine, ali ne i o dobi gostiju – koktele piju svi.