zaboravljene...

FOTO: Bandić 'bedina' nove fontane, a što je s ostalima?

Foto: Mateja Šobak/VLM
zagrebačke fontane (1)
Foto: Mateja Šobak/VLM
zagrebačke fontane (1)
Foto: Mateja Šobak/VLM
zagrebačke fontane (1)
Foto: Mateja Šobak/VLM
zagrebačke fontane (1)
Foto: Mateja Šobak/VLM
zagrebačke fontane (1)
Foto: Mateja Šobak/VLM
zagrebačke fontane (1)
Foto: Mateja Šobak/VLM
zagrebačke fontane
10.01.2013.
u 15:00
Obišli smo vodoskoke koji također zaslužuju brigu. No oni niti rade niti ih se održava, kao da ne postoje
Pogledaj originalni članak

I dok gradonačelnik “bedina” nove fontane pokraj Nacionalne knjižnice, postavljajući s radnicima klupe i koševe za smeće, deseci postojećih fontana diljem Zagreba propadaju i potpuno su zaboravljeni.

Čekanje na Kennedyjevu trgu, Jelen pokraj Studentskoga centra, kod plinare u Držićevoj, na trgu Dražena Petrovića, fontana na Trnskom 13c, ona na Mostu slobode udaljena tek stotinjak metara od “Bandićevih” fontana, Naše more u Šubićevoj ili Tratinčica za Tita u Vukovarskoj ulici, samo su neke koje smo obišli, a u derutnom su stanju, išarane i izvan funkcije.

Ne znaju ništa

Uredi gradskih četvrti Maksimir, Trešnjevka – sjever, Novi Zagreb – istok, Novi Zagreb – zapad i Trnje, na čijem se području te fontane nalaze, ne znaju ništa o njihovu održavanju i navode da je to u nadležnosti Grada.

– Fontane nisu u našoj nadležnosti, ali svakako bismo htjeli da se urede na dobrobit naših građana i grada. Drago mi je da ste me upozorili na loše stanje fontane na Trgu Dražena Petrovića. Poslat ću Gradu prijedlog da je se obnovi i sredi za dobrobit svih nas – rekao nam je predsjednik Gradske četvrti Trešnjevka – sjever Željko Sladović.

Iz Gradskog ureda za prostorno uređenje na upit o održavanju tih fontana uputili su nas na Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo. 

Tko je onda odgovoran?

– S Gradom imamo godišnji ugovor za održavanje komunalne infrastrukture. Fontane koje su u našoj nadležnosti redovito održavamo. Od nekih tridesetak fontana po zimi, zbog loših vremenskih uvjeta, radi njih samo deset, a ostale uključujemo 15. ožujka. Prosječno se na održavanje jedne fontane mjesečno potroši oko četiri tisuće kuna, što uključuje četiri čišćenja – objasnio je Mladen Veličković iz Ureda za Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo.

Godišnje se u prosjeku na održavanje potroši tri milijuna kuna, kako kažu iz GSKG-a, a za primjere neodržavanih fontana koje smo im naveli kažu da nisu u njihovoj nadležnosti. U čijoj jesu, očito je nepoznanica. Zato se za brigu o novim fontanama unajmljuju i zaštitari Sokol Marića da ih čuvaju.

– To ne ide o trošak Grada, već isključivo izvođača radova koji se obvezuje za sigurnost ugrađene opreme na mjestu fontana – odgovor je iz Grada.

>>VIDEO: Bandić postavio klupice, fontane postale 'dnevni boravak'

STRAVIČAN ZLOČIN

Majka učenice koja je bila u razredu za vrijeme napada ispričala detalje: Uletio u razred, djeca su se sakrila ispod klupa

Dječak koji je zadnji ostao u razredu je preminuo, a drugi dječak je ozlijeđen i prevezen u KBC Rebro. Bogović je ispričala kako njena djevojčica teško razgovara o napadu. "Trebalo je vremena da ona uopće poveže događaj. Iz svega se moglo saznati da je vidjela napadača, da je vidjela krv, da je vidjela napad na učiteljicu, nije vidjela nož" rekla je majka djevojčice.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 7

DE
Demostant
15:40 10.01.2013.

Bandić se diskreditira uspješno sam, no uvijek postoje slijepci koji to ne vide

BA
BabaZaba
15:42 10.01.2013.

Pa zar Bandic treba da nam mete dvoriste?

SE
sestrićna
15:30 10.01.2013.

propagandni leci kojima je za cilj diskreditirati bandića prije lokalnih izborra..a ko je naručitelj se zna--